За асфальтом майбутнє, – солодко-медовий мер Теребовлі – Поперечний

1 жовтня о 10:00 у місті Теребовля Тернопільської області, кілька сотень місцевих жителів зібрались біля міськради. Протестують проти демонтажу базальтової бруківки, якою встелений історичний центр міста:

–  Зібрались тут, бо Тернопільський облавтодор хоче зняти бруківку, якою встелений центр нашого міста, продати її. Натомість застелити асфальт. Протестуємо проти таких дій. В п’ятницю 29 вересня, коли її почали зривати, ми зібрались та перекрили дорогу. Тоді роботи зупинили. Звертались до голови Теребовлі, Поперечного Сергія, але йому байдуже. Він абсолютно не підтримує наших ініціатив, робить все проти нас, – розповідає житель Теребовлі Володимир Леськів. – Вимоги в нас прості: зfлишити бруківку місту, та провести ремонтні роботи з її відновлення.

Центральна вулиця Теребовлі є частиною дороги М19 — автомобільного шляху міжнародного значення, а також – частиною Європейського автомобільного маршруту E85. Такі дороги фінансуються з державного бюджету, а відповідає за їх стан, утримання та обслуговування – Державне агентство автомобільних доріг.

– Ви согласовуєте зі мною те, що робите в себе на подвір’ї? Вот і я не буду в з вами обговорювати те, що ми будем робити з дорогою, – заявив перший заступник голови Тернопільського обласного автодору Ігор Хімій, – Дорога міжнародного значення, ми маємо її застелити асфальтом. З гарантією на 5 років. Інакше усюди буде дорога, а у вас — ні.

Мер Теребовлі не підтримує позиції жителів міста:

– Через ваші сьогодніші збори— у нас тепер дороги не буде, – звернувся до протестувальників Сергій Поперечний. – Крім того мусимо повернути гроші Тернопільському автодору, за проведені роботи. Бруківка вичерпала свій ресурс. Треба змиритись. Дивитись вперед і рухатись у майбутнє.

Волонтери, члени спілки АТО, підприємці та усі небайдужі люди збирають підписи для підтвердження своїх намірів. Будуть звертатись до голови  області. Рішуче налаштовані боротись до кінця.

– Говорять, що на чорному ринку, один шматок бруківки можна продати за 4 долари. Чули ще іншу ціну- 1,14 доларів за шматок. Голова міста та представник автодору, говорять, що бруківка не вартує і 60 гривень за метр квадратний, – розповідає місцевий активіст. Імені свого не називає. – Кажуть, що асфальт — технологія майбутнього. Ми бачимо ці технології майбутнього. Все місто ними встелене. Та й подивіться на нашу ратушу — за поперечного її почали ремонтувати. Ще у перший його термін. Вже он дерева проростають. Гнати такого мера треба. Розікрав вже все, що можна було. А тепер за бруківку взявся!

Такою ж бруківкою встелені центр Відня та Праги, Краків і Львів. А в нас технології майбутнього. Асфальт.

Жителі міста обіцяють не закінчувати протест до того часу, поки їх вимоги не будуть виконані. На разі створена ініціативна група, яка буде слідкувати за збереженням дорожнього покриття. Питання залишається відкритим.

Голова міста відмовляється спілкуватись із пресою, на телефонні дзвінки не відповідає.

Анна-Лілія Кокора

-1 thoughts on “За асфальтом майбутнє, – солодко-медовий мер Теребовлі – Поперечний

 • 18:01 | 4.10.2018 о 18:01
  Permalink

  зібралося зборище проплачених трутнів, через 100 чоловік 10 000 населеня громади мусить і дальше роками їздити по ямах, будинки біля дороки тріскають від фур, вночі спати неможливо, по вашому туристи їдуть на бруківку дивитись, цінність історичну знайшли!

 • 15:02 | 5.10.2018 о 15:02
  Permalink

  ” Гнати такого мера треба. Розікрав вже все, що можна було. А тепер за бруківку взявся!”- ваші слова.
  А тепер перед тим як писати, може треба було вивчити ситуацію яка є насправді. Чи просто треба попіаритись і показати що у вас гарно виходить лити бруд на тих людей яких ви несприймаєте?

Коментарі вимкнені.