За загиблих корів мешканцям Тернопільщини заплатять прості робітники фірми олігарха Олега Бахматюка

Люди вимагають справедливості!

Жителі села Підлісне Монастириського району, після масового отруєння корів, хочуть аби фірма олігарха Олега Бахматюка повернула селянам землі, які орендує в окрузі. З вини фірми-орендаря у селі майже півсотні корів захворіли, а дві загинули прямо на пасовищі, – пише Овід.

Місцеві люди налаштовані рішуче. Пан Михайло розповідає: «Більшість людей планує у найближчі дні подати у місцеву прокуратуру заяву на відшкодування збитків завданих агрофірмою. Також селяни вимагають аби на найближчій сесії місцеві депутати проголосували за дострокове розірвання договорів оренди земель із агропідприємством.» Пан Михайло стверджує – у нього три роки тому також загинула корова через кроплення посівів орендарем. Але фірма на поодинокі випадки не звертала уваги. Місцеві жителі скаржаться – починаючи від весни і поки орендар не збере врожай у дітей в Підлісцях постійно бронхіт та алергічні реакії. Селяни заявляють – через їх землі їх же і знищують.

«Визнали вину і компенсували шкоду» – версія агрофірми. 

Допоки люди намагаються захистити свої права представники агропідприємства запевняють – конфлікт вичерпано. Ігор Володимирович Підгайний керує Ямницьким відділенням «Агрофірми «Прикарпаття»». Чоловік зізнається – співвласником фірми дійсно є олігарх Олег Бахматюк, відомий, як один із найбільших латифундистів України і власник холдингу «Укрлендфармінг».

Що ж до отруєного стада корів пан Ігор каже: «Підприємство повністю визнає провину в інциденті. Працівники агрофірми випадково загубили дві грудки карбоміду. Там було не більше двох кілограм. Того ж дня, як загинули дві корови представники підприємства віддали селянам племінних корів з власної ферми. Іншим людям, які скаржаться, що худоба потруїлася і її лікували, агрофірма нічого не повертала і не планує». Ігор Володимирович заявляє – селянам дали корів гольштинської породи, які набагато кращі ніж ті, що загинули.

Півроку трудового рабства у фірмі олігарха?

У холдингу “Укрлендфармінг”, до якого входить фірма “Ямниця” повідомляють – причиною загибелі та отруєння десятків корів став людський фактор – помилка працівника, пише КУРС. У компанії за цим фактом проведуть внутрішнє розслідування. Ігор Підгайний, як керівник фірми «Ямниця», каже: «Двоє працівників, які везли в поле карбомід і з вини яких розсипалось добриво, відпрацьовуватимуть вартість двох корів, які фірма віддала селянам. Поголів’я породисте і одна корова коштує від 30000 гривень. То ж цю суму працівники будуть відробляти». Також фірма-орендар перевіряє чи не було спроби працівників поцупити добрива.

Коментарі вимкнені.