“Ми – не вороги, ані жителям, ані рідному місту”, – Іван Навольський про цинковий завод

Сайт “Погляд” пропонує своїм читачам ознайомитись із всіма точками зору, які стосуються запуску цеху із оцинкування дроту у Заліщиках. Свою правоту намагаються донести до населення краю самі підприємці Навольські, які не розуміють, чому стільки неправдивої інформації про діяльність їхніх підприємств і про новостовренний цех зокрема, поширюється  останніми  днями.

Коли на засідання виконкому міської ради запросили керівника МПП «Роммар» Юрія Слободяна, він запропонував депутатам і членам міськвиконкому виїхати на територію підприємства, щоб ознайомитись із його роботою. Відповідь була така: «Ми не спеціалісти і не можемо давати заключення». Хоча під час громадських слухань прозвучали думки про шкідливість виробництва.

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи – об’єкт відповідає встановленим медичним критеріям безпеки і показникам. Якщо не довіряєте фахівцям обласної санепідемслужби, проводьте незалежну експертизу, викликайте експертів з Києва, Москви, Берліна чи інших країн. Міська рада каже, що немає грошей. А чому не звернулися до братів Навольських? Ми готові оплатити вартість незалежної експертизи, а пропозиції її виконаємо. Якщо експерт встановить, що підприємство шкідливе для навколишнього середовища і треба зупинити будівництво — ми виконаємо це рішення. Адже ми – не вороги ані жителям, ані рідному місту. Навпаки, турбуємось про те, щоб Заліщики були наближені до європейського типу, щоб люди мали найголовніше – роботу, отже, щоб розвивалась промисловість.

У містобудівному обґрунтуванні сказано, що цех по виробництву металовиробів належить до 5 категорії, а кислоти і цинк – до 2 категорії щодо шкідливості. Поруч автозаправка, вона теж належить до 5 категорії, а бензин щодо шкідливості – до другої. Теж у місті розташована, і теж існує небезпека. Так, у цеху буде використовуватись кислота. Але ж у приміщенні, де виготовляють цвяхи, 10 років раніше була акумуляторна, а це 3,5 куба кислоти.

У цеху по виробництву металовиробів буде 3 куби. Навіть в акумуляторі машини – до 5 літрів кислоти, а скільки машин їздить щодня у нашому місті? Навіть такі промислові гіганти, як «Ватра», комбайновий завод у Тернополі мали гальваніку. У приміщенні, де розміщене тепер підприємство «Тіміртан», раніше були резервуари з каучуковою содою, у колишній «сільгосптехніці» нею промивали двигуни. Це теж шкідливо. Під час громадських слухань прозвучало запитання: «Як будуть везти відходи містом?» У нас відходів цинку не буде, як і стоків виробництва. Під час слухань прозвучала тривога, що вони потраплять у потічок заказника. Будуть встановлені фільтри, які очищають повітря і втягують пари. Тонна цинку коштує 30 тис.грн., і ніхто з підприємців таку сировину не дозволить викинути. Про це говорив під час громадських слухань експерт. За кордоном дахи покривають оцинкованим металом. Сучасна металочерепиця – це той же оцинкований метал. В Україні і досі використовують шифер – най-шкідливіший із покрівельних матеріалів, це – теж негативний вплив на екологію.

Заліщицький цех буде невеликим, у той же час великі модульні заводи працюють у Кам’янці-Подільському, Одесі, Дніпропетровську. Люди не мають конкретної інформації про наше підприємство. Ходили навіть абсурдні чутки, що у цеху працюватимуть засуджені. Для чого розповсюджувати таку неправдиву інформацію? Чому ми повинні доводити, що чорне є чорне, а біле – це біле?

Ініціативна група збирала підписи проти спорудження цеху металовиробів у Заліщиках. Думаю, що ця акція була спланована міськрадою.

До речі, під час виборів ми підтримали теперішнього міського голову В.Бенев’ята. Як і він, хочемо, щоб місто стало благоустроєним, чистим, красивим. Для цього пообіцяли інвестування у його розвиток: планували закупити транспорт для вивезення сміття, бетоноукладальну машину, яка заливає бордюри. А також для поліпшення медичного обслуговування -«швидкі допомоги». Хоча тепер закрадається сумнів: чи потрібен місту господар? Виходить, що краще нічого не робити. До речі, на півтора року відкидає залучення інвестицій той факт, що у місті не розроблена грошова оцінка землі. Чому міськрада не проводила акцій, коли знищували фабрики текстильно-художніх виробів, «Дністрянку»? Виходить, що ми дбаємо про те, як знищити, а не будувати. Зробіть кращі справи, ніж ми, але не паплюжте наше ім’я!

-1 thoughts on ““Ми – не вороги, ані жителям, ані рідному місту”, – Іван Навольський про цинковий завод

  • 23:41 | 22.03.2011 о 23:41
    Permalink

    На громадських слуханнях від сторони підприємців Навольських йшлося про те, що на заводі працюватиме 6 чоловік. Про які “робочі місця” йде мова в аргументах за цинковий цех? А про ті, що не будуть офіційно зареєстровані, а звідси – зарплати в конвертах, найниижча заробітня плата в Україні і відповідний бюджет. Ні- цинковому заводу!

  • 04:37 | 23.03.2011 о 04:37
    Permalink

    Зразу видно що “Есель” не один із нас, тих хто дійсно рахуються Заліщанами. По твоїй розмові видно, що ти ніразу не шукав роботи в нашому місті, і не маєш близького поннятя про умови роботи на заводах родини Навольських. Я, як один із працівників фірми “ТІМІРТАН”, щиро вдячний своїм деректорам за все що вони для мене зробили. До мене ще ні один із моїх попередніх началників не ставились так, як рівнoму собі. Вони одні в нашому місті хто годують своїх працівників, в них найвища зарплата із всіх підприємств нашого району, зарплату отримуємо стабільно і завжди в кінці кожного місяця, ніразу ще не чув щоб мої деректори відмовили комусь в допомозі, коли потрібно позичити гроші, вони завжди позичають і що саме головне БЕЗ ВІДСОТКІВ!!! На їхніх заводах завжди є чистота і порядок і це не тільки нам робочим видно, але всім хто коли небуть бачив їхні заводи. Я не знаю як в інших людей, але в мому словнику родина Навольських є справжніми господарями. Нарахунок скупості, незнаю як за часто “Есель” буває в верхній церкві, але ніколи в історії людства скупа людина не робила пожертви для свого міста і церкви. Отож, іконостас який пожертвував Навольський Іван Михайлович і його сімя для церкви і Бога твердить про їхне виховання, цінності в житті і їхну доброту.
    -P.S. Не дурний сказав: “говорити, не мішки носити”. Тому будьласка, на наступний раз перед тим як людей брудом обкривати, задумайтесь, і подякуйте за те що та людина для вас зробила. Завідувати людям які мають більше ніж ми нас нідочого доброго не приведе. І я вдячний Богу за те що в нашому місті є такі люди, і нехай їм Бог помагає будувати більше таких заводів.

  • 04:37 | 23.03.2011 о 04:37
    Permalink

    Давайте будемо розкладати всі крапки над “і”, а не тільки ті що вам “шахраям” потрібні. Всі в місті прикрасно знають про ситуацію що склалас літом 2010 року. Коли Навольського намагались скинути з посади заставляючи підписати заяву про звільненя. Про те що наперед було сплановано що Барчук (“месний крімінал”) і його команда шахраїв і брихунів (Дрозд, Беневяд …) займуть посаду Навольського. Всі прекрасно памятають що Барчук зробив з багатьма заводами в нашому районі, яким чином він їх приватизовував, опустошував, і на цьому заробляв сумашетші гроші. Чи це той господарь що потрібен нашим Заліщикам? Те саме стосується Дрозда і Беневята. Що вони зробили кращого для нашого міста порівняно з братами Навольських? Хто сплачує більше податків? Хто платить більші зарплати? Хто з повагою ставиться до своїх робочих? Хто з них створює прекрасні робочі умови?….. мені соромно за тих хто так “обсерає” (вибачте за слово) родину Навольських. Я ще ніколи не бачив таких працьовитих i розумних людей як братів Навольських. В кожен із своїх заводів, вони вкладають свою душу. І не дарма вони їм приносять такі прибутки, тому що кожен хто так важко працює повинен мати винагороду за свою працю. А завідувати їм кожен може, але чому ніхто не хоче робити теж саме що вони? Чому не будують нові заводи? А навпаки їх руйнують? Ми повині бути вдячні Богу за те що в нашому місті є такі господарі, без них 500 сімей не мали б за що прожити в теперішній економіці. Багато хто б вийхав закордон на заробідки, і повірте мені, це губить сімї, людську моральність, і людське життя. Ті що кажуть що нашому місту не потрібні робочі містя – займають високі посадові крісла в нашій владі, а нас остальних Заліщан годують завтраками про те що “зробіть от це (НІ Навольським), і все буде добре”. Ми повині зрозуміти що нас намагаються безкоштовно використати на свою користь, посваривши нас з Навольськими. Вони (команда шахраїв) хочуть любою ціною прийти до влади щоб ще більше нас обкрасти. А цинковий цех послужив прекрасною причиною щоб зновуж таки “обісрати” Навольських і возвелишити себе, що ніби то вони є за народом. Давайте не будемо ставитись як “стадо баранів”, і не будемо копати самі собі яму помагаюче їм прийти до влади . Нам потрібно нормально (без політичних цирків) поговорити з Навольськими і прийти до спільного рішення, вони ж також є заліщанами. А всі ті що їх “обсирають”, майте сміливість сказати нам як вас звати і що ВИ зробили для нашого міста.

    • 13:22 | 8.03.2012 о 13:22
      Permalink

      Я вважаю що ви не праві оскільки я тільки знаю ряд людей які постраждали на роботі в навольських. На цвяхах люди травляцьця цинком – який доречі ніколи не виводиться з організму. Я знаю це бо сам в них працював. я не спорю виробництво потрібне. В. Беневят пропонував Навольським побудувати цей завод за межами міста на що ті не погодилися- постає питання чому. також та земля на якій побудований цех навольські спочатку самовільно захопили її, аж потім міська рада заставила їх заплатити за цю землю. і я не розумію чого також ви так обливаєте грязю В. Беневята- я не замічав щоб він щось погане зробив для нашого міста!

  • 04:38 | 23.03.2011 о 04:38
    Permalink

    Зновуж таки, багато говорити що іньші роблять не правільно всі можуть, тимбільше що чомусь людям приносить задоволеня обкидати брудом іньших людей. Давайте нарешті почнемо говорити конкретно, фактами. Хто в нашому місті є кращий? Хто повинен очолювати нашу громаду? Хто може призвести наше місто до процвітання? Перестаньмо говорити про негатив тому що в житті його ітак вистачає. В кожній проблемі є артильнатива, і нам (Заліщанам) потрібно її знайти. Повірте що ні Беневят, а ні Дрозд, а ні Барчук нам її не знайдуть тому що в них є свої плани і своя ціть (обікрасти все що ще лишилось). Відбовідь на питання “Чому я підтримую Навольських” є проста: я їм довіряю і їх поважаю. Вони ще ні разу не знищили те що було збудоване нашими предками, а навпаки відбудовують те що було в руїнах. Вони є ті хто завозять обладненя (станки) в наше місто а не навпаки розкрадають і розпродують як колишня наша влада. Кричати і завідувати їм за те що вони є працьовиті і дбайливі мені совість не позволить, а це є єдине що залишилось в Українців. Нарахунок податків і пенсійного фонду – я думав що це є обовязок тих служб які за це відповідають, а просто обвинувачувати людей в тому до чого ми не маємо ніякого доступу – є не по людськи. Якщо я помиляюсь, і ви справді маєте до цього доступ, то опоблікуйте хто з наших підприємців скільки сплачують – а ми тоді оцінемо хто є кращий. Якщо хтось має якусь пропозицію як покращити ситуацію в нашому місті то пишіть, і давайте всі разом будемо старатися її вирішити. Нам ніхто не поможе, нам потрібно мати свою думку і не звиртати увагу на політичні цирки.

  • 05:11 | 23.03.2011 о 05:11
    Permalink

    “за справедливість” правільно підмітив що перший заступник голови РДА проголосував протів цинкового “цеха” і це знову ж підкреслює демократичність дій родини Навольських. Що нікого не змушують нічого робити, що кожен має право заступатись за те що вважає за правельне – і це вже багато чого вартує. Повірте мені що під Барчуком буде все по інакшому. Люди навіть просто заговорити про його вчинки бояться, не говорячи вже про висловлення своєї думки. Чомусь люди цінують те що мали тільки тоді коли його втрачають. Давайте не будемо мудрими назад (коли все відбудеться) а навпаки будемо мудрими на перед, аналізуючи все що відбуваєтся і приймати правельні рішення.

  • 13:28 | 8.03.2012 о 13:28
    Permalink

    а що зробив сильно доброго зробив Я.Навольський коли був при владі в місті – особисто я ніяких позитивних змін не побачив. якщо він такий господар то чого за 2 роки нічого не змінив????

Коментарі вимкнені.