Тернополян вважають бандерівцями та братами меншими львівян

Щоб виявити стереотипи у сприйнятті один одного жителями регіонів країни, “Коментарі” опитали близько шестисот експертів у галузі культури, політики і міжрегіональних відносин із 30 міст.

Ніщо не виявляє настільки зримо своєрідність ментальності мешканців різних кінців країни, як сформовані у них стереотипи по відношенню до населення інших регіонів. Для наочності “Коментарі” склали карти, на яких розмістили найбільш стійкі і в той же час яскраві стереотипи з тих, які назвали експерти.

Деякі регіони – наприклад, Донецька та Луганська області, Львівська, Івано-Франківська і Тернопільська, області навколо Києва – у свідомості жителів інших частин Україні часом зливаються в один образ: Донбас, Галичина, Центральна Україна. І точно так само самі жителі тих же Донецька і Луганська демонструють дуже схожі стереотипи (за винятком, зрозуміло, стереотипів по відношенню один до одного).

Аналогічно – жителі Львова, Івано-Франківська та Тернополя. А, наприклад, зі стереотипами Черкащини мають багато спільного стереотипи інших центральних і північних областей – від Хмельниччини до Кіровоградщини і від Волині до Сумщини.

І так, хто  і як уявляють собі тернополян:

Тернополяни для киян – грекокатолики, які знаходяться на півдорозі до сепаратизму.

Для  закарпатців – ми говоримо з незвичним акцентом.

Дніпропетровці вважають, що тернополяни  хочуть війни з Росією та всі інші люди для нас  другосортні.

Для  донетчан на Тернопільщині живуть бандерівці-галиччани, які не знають російської мови, тому і хочуть, щоб усі говорили на українській.

Для запорожців – ми всі воювали в УПА, є заробітчанами і фанатично релігійними.

Для львівян – ми брати менші.

Кримчани вважають, що тернополяни бандерівці, які ненавидять їх та москалів, які нічого не роблять і з жиру бісяться.

Харківчани охарактеризували нас одним словом «бандерівці».

Черкаси вважають, що ми теж гонимо горілку із буряків.

Ось так, а ми то думали…

Коментарі вимкнені.