На Тернопільщині відновили понівечений пам’ятник заступнику Бандери

В селі Кам’янки Підволочиського району на Тернопільщині відновили понищений минулої осені бюст Ярослава Стецька. Реставраційні роботи обійшлися в вісім тисяч гривень.

“Ми зняли бюст з постаменти, як тільки його понищили та чимось твердим побили лице. Підприємці безкоштовно надали кран, машину. Пам’ятник завезли до того ж скульптора, який його робив – в Тернопіль. Заможні вихідці з нашого села Мирослав Сеник та Ігор Чуба дали грошей на ремонт”, – розповів сільський голова Кам’янок Андрій Реус.

4 січня погруддя встановили на місце. Відновили букви надпису, які також були побиті. На вихідних біля пам’ятника провели молебінь. У село приїжджав губернатор Тернопільщини Валентин Хоптян.

Офіційне відкриття запланували на 16 січня, найближчих вихідних до дня народження Стецька, що відбудеться 19 січня.

“15 років пам’ятник стояв, ніхто його не рухав, то надіємося і надалі нічого поганого з ним не станеться. Ніякої додаткової охорони йому забезпечити не можемо – міліціонера до нього не приставиш. Правда тепер зробили так, що постамент добре освітлюється з двох сторін”, – сказав Андрій Реус.

Нагадаємо, минулої осені невідомі вандали понищили на Тернопільщині кілька пам’ятників Ярославу Стецьку, а в обласному центрі розбили меморіальну дошку його жінці Ярославі Стецько, та полковнику УПА Омеляну Польовому.

Правоохоронці заявили що вандалами були місцеві наркомани.

В той же час націоналісти порівнюють розслідування цієї справи з справою Гонгадзе. Вони вважають що справжніх вандалів так і не знайдуть.

В той же час після вибуху пам’ятника Сталіну в Запоріжжі, міліція проводить масові затримання активістів націоналістичних організацій.

Gazeta.ua

Коментарі вимкнені.