Що творилося в міській раді під час обговорення наслідків снігопаду в Тернополі (фото, відео)

Оскільки Тернопіль і далі потерпає від рясного снігопаду, що в прямому значенні слова засипав місто у ніч на 13 листопада, на прохання фракції “Самопомочі” 16 листопада міський голова зібрав нараду керівників профільних управлінь, ЖЕКів, лідерів фракцій в міськраді. До діалогу приєдналися також небайдужі депутати та громадські активісти – тому в сесійній залі не було де яблуку впасти.

tmr00004

Майже дві години присутні обговорювали проблему, що паралізувала обласний центр, шукали шляхи вирішення на майбутнє, “пісочили” підрядника та начальника управління житлово-комунального господарства Миколу Лесіва.

За транспортний колапс вину на себе взяли як керівник управління ЖКГ пан Лесів, так і керівник відділу технічного нагляду Олег Вітик. Кажуть, що повірили звіту підрядника про наявну техніку (грейдер, бульдозер, навантажувач, 6 КАМазів, трактори).

tmr00017

Опосередковано перепросили у містян і Сергій Надал та його профільний заступник Владислав Стемковський – вони також перекладали вину на “Теркомуналсервіс”. Хоча міський голова зауважив, що кілька років ця фірма ідеально прибирала Тернопіль і воно навіть посіло друге місце в рейтингу міст за чистотою. Проте очевидно, що до зими послідовник розореного великого комунального підприємства “ТМШЕД” виявився неготовим.

Градус спілкування був доволі високим.

Але нарада все ж не перетворилася на “балаган”. Людська біда Тернополя об’єднала депутатів і виконавчий комітет міськради. На дві години вони усі практично забули про політичні лозунги, піар на камеру, популістичні закиди та риторичні запитання. Тому в ході наради проявилося кілька конструктивних пропозицій. Одна із них – створити спеціальну робочу групу з числа депутатів, комунальників та представників громади, яка б протягом тижня дослідила усі озвучені на нараді питання: кількість завданих підрядником збитків для міста, звіт “Теркомуналсервіс” за три роки роботи, наявність техніки у підрядника, і, найголовніше, хто ж винен і хто відповість за бездіяльність, легковажність, безвідповідальність…

“Погляд” пропонує читачам переглянути відеовитяги з наради в хронологічній послідовності.

Заступник міського голови Владислав Стемковський визнає, що винен і підрядник – “Теркомуналсервіс”, і замовник робіт – управління ЖКГ:

Міський голова Сергій Надал повідомляє про обмеження руху вантажного транспорту із 06.00 по 23.00:

Депутат від фракції Блоку Петра Порошенка “Солідарність” Павло Бич пропонує скликати сесію міської ради, щоб вирішити питання щодо розірвання договору з “Теркомуналсервіс”. Міський голова вважає цю ідею недоречною:

Міська рада чекає пропозицій від субпідрядників для прибирання міста Тернополя: 

Керівник фракції “Народного контролю” Володимир Бліхар вважає, що “Теркомуналсервіс” не виконав зобов’язання, бо субпідрядники відмовили йому у наданні техніки:

Представник “Теркомуналсервісу” стверджує, що за фірмою ніяких кримінальних справ не числиться:

Виступ керівника ТО “ВО Автомайдан” Ігора Василіва. Він розповідає про допомогу небайдужих тернополян, безвідповідальність далекобійників та пропонує створити робочу групу для перевірки техніки і документації “Теркомуналсервіс”:

Представник “Теркомуналсервіс” надає свої пояснення на репліки учасників нараді про те, що підприємство не підготувалося до нових погодніх умов:

Депутати-свободівці Торожнюк, Зінь і Навроцький підняли питання про звільнення керівника управління ЖКГ Миколи Лесіва. Вимагають “Заяву написати і піти з музикою!”:

Микола Лесів захищається. Принагідно дякує підприємствам за співпрацю та визнає недопрацювання Управління ЖКГ, та керівника відділу технічного нагляду Вітика Олега. Обіцяє зробити “нормальне місто” за два дні: 

Представник ТО “ВО Автомайдан” висловлює зауваження та запитання від організації. “Давайте не будемо робити собі політичні дивіденди”, “Сніг треба збирати, ожеледь – посипати”:

Пропозиції та запитання керівника ГС “Рада голів ОСББ м.Тернополя”, представника фракції “Самопомочі” Сергія Лупака. “Пару раз впав я і люди падають. На місці влади я би вже вас звільнив”:

Керівник ГУ Національної поліції в області Олександр Богомол чекатиме документів від робочої групи, щоб розпочати розслідування. Керівник “Автомайдану” в Тернополі ділиться досвідом вирішення проблем із фурами:

Сергій Надал нагадує, що завдяки “Теркомуналсервісу” місто зайняло друге місце в Україні за чистотою:

“Чим більша комісія, тим менша ефективність роботи”, – міський голова про майбутню комісію щодо ліквідації наслідків снігопаду в Тернополі:

Вовк Любов

Коментарі вимкнені.