Як у Файному місті відзначили найкращих тернополян (відео)

15 квітня у приміщенні Українського дому «Перемога» відбулося нагородження лауреатів та переможців конкурсу імені Володимира Лучаковського.

Кращих людей Тернополя відзначили у номінаціях «Вклад в історію» та «Майбутнє створюється сьогодні».

Конкурс імені Володимира Лучаковського в Тернополі було започатковано з ініціативи міського голови Сергія Надала у минулому році.

За словами очільника міста, це конкурс на вшанування тернополян, які, через вклад в історію і вплив на майбутнє нашого міста, дають натхнення всій громаді.

«Зараз ми вдруге відзначаємо номінантів і переможців конкурсу ім. В. Лучаковського. Це має стати традицією на наступні роки. У сьогоднішній події є три аспекти, які я хочу особливо підкреслити.

Перше, це постать першого українця-бурмістра Тернополя Володимира Лучаковського.

Для громади Тернополя Лучаковський працював понад три десятки літ – як радний і асесор магістрату, як заступник бурмістра, а від 3 березня 1896 року і до своєї смерті 19 квітня 1903 року – як бурмістр. На його честь ще на початку ХХ століття у Тернополі було названо вулицю в районі Старого парку. А в часи національного відродження першою демократичною радою Тернополя його іменем було названо вулицю на мікрорайоні Дружба.

Лучаковський був справжнім інноватором. За його керівництва у Тернополі вперше було споруджено електрівню, проведено електричне освітлення вулиць міста, здійснено масштабний благоустрій вулиць і площ, зведено нову будівлю залізничного вокзалу, запроваджено телефонізацію міста, розбудовано систему водопроводу і каналізації.

За керівництва Лучаковського в місті були збудовані заклади освіти, культури і спорту, охорони здоров’я, культові і громадські споруди. Лучаковський був відомим громадським діячем, адвокатом, письменником, перекладачем.

Володимир Лучаковський — визначна постать історії міста на зламі ХІХ-ХХ століть. Він дає приклад громадського служіння нам, тернополянам ХХІ століття», – зазначив Сергій Надал.

Другий аспект, який відзначив очільник міста, – це  дата 15 квітня, яка для Тернополя сповнена особливою енергетикою.

Відео Юрій Дігай

Коментарі вимкнені.