Тернополяни, сьогодні останній день, щоб змінити місце голосування перед другим туром виборів!

Якщо ви з тих чи інших причин (навчання, робота, відрядження, тощо)  будете перебувати поза місцем вашої прописки чи реєстрації в день виборів  21 квітня, вам потрібно звернутись до найближчого органу ведення Державного реєстру виборців, щоб змінити місце голосування без зміни виборчої адреси. Останній день для такої можливості – 15 квітня. Органи ведення ДРВ також мають працювати і у вихідні дні! Аналітики ПОЛІСу склали покрокову інструкцію.

Отже, якщо ви 21 квітня будете поза межами своєї прописки, реєстрації чи постійного місця проживання у зв’язку із навчанням, роботою, відрядженням, тощо, вам потрібно змінити місце голосування.  Для цього потрібно:

  1. До 15 квітня включно звернутись до найближчого органу ведення Державного реєстру виборців, які в містах зазвичай знаходяться в приміщеннях міських рад (в Тернополі – це Тернопільська міська рада, вул.Листопадова,5), для мешканців районів, сіл – це, зазвичай, приміщення районних рад, райдержадміністрацій.
  2. Взяти із собою паспорт (бажано зробити копію паспорта), а також тим документом, який підтверджує необхідність зміни місця голосування (також бажано зробити копію документа). Це може бути – довідка чи договір про навчання, студентський квиток, довідка з місця роботи чи трудовий договір , договір про оренду житла, документ, що підтверджує право власності на житло, автобусні проїзні квитки та квитки на поїзд, лист про відрядження, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи тощо.
  3. В самому приміщенні органу ведення ДРВ вам запропонують написати заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси, яку потрібно буде заповнити, згідно встановленого зразку.
  4. Вам видадуть посвідчення про зміну місця голосування, де буде зазначено найближчу до вас виборчу дільницю, де ви зможете проголосувати 21 квітня. Таке посвідчення не обов’язково брати із собою на виборчу дільницю в день голосування
  5. Органи ведення державного реєстру виборців мають працювати і у вихідні дні. Час роботи потрібно уточнювати у них. Адресу найближчого органу ведення державного реєстру виборців та час роботи також можна знайти на сайті державного реєстру виборців (drv.gov.ua) в розділі «Органи реєстру» – «органи ведення Державного реєстру виборців».

Якого у вас немає зареєстрованого місця проживання, то у органі ведення Держреєстру виборців вам мають  запропонувати визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Також радимо перевірити себе у списках виборців за допомогою он-лайн сервісу «Кабінет виборця»  на сайту Державного реєстру виборців (drv.gov.ua), перейшовши згодом  в розділ «Перевірка включення», де потрібно ввести свої персональні дані і ввести код підтвердження, який прийде на вказану електронну пошту. Якщо за результатами перевірки вас не включено до списку виборців, зверніться із паспортом до найближчого органу ведення Державного реєстру виборців, який буде зазначений у відповіді на цей запит до 15 квітня включно! – зазначає директор Центру суспільних досліджень ПОЛІС Ігор Процик

Нагадаємо, що відповідно до ч.1 ст.35-1 «ЗУ Про вибори Президента України» кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Детальніша процедура тимчасової зміни місця голосування прописана в  ч 3 ст.7 ЗУ «Про Державний реєстр виборців». Зокрема, там йдеться про те, за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

Коментарі вимкнені.