У Тернополі воювали проти «Презерватизації»

У Тернопільському центрі комунікації відбулася гостра дискусія, щодо доцільності проведення у Тернополі акції «Презерватизація». ЇЇ уже другий рік поспіль проводить молодіжна громадська організація «Файне місто».

Для «воювання» по різних сторонках барикад запросили представників «За» і «Проти» роздавання молоді презервативів та інформаційних листків. «За» подібну акцію виступали організатор «Файне місто» та Ірина Наконечна (представник Центру боротьби зі СНІДом). Проти – Михайло Миколенко, екс-голова Тернопільської облради та о.Мартин Хомів, священик Архикатедрального собору УГКЦ, доктор Канонічного Права.

–  Роздаємо інформаційні листки та презервативи, як минулого року, – розповідає координатор акції Володимир Сагаль. – Хоча сьогодні сприйняття неоднозначне, адже дехто вважає це пропагандою розпусти.

Представники організації кажуть, що на підтримку акції отримали з обласного комунального Центру боротьби зі СНІДом 3 тис. презервативів, таку ж кількість надав Фонд Олени Пінчук.

– Як би ми не хотіли від цієї проблеми закритися, але вона є суспільною, – розповідає представниця Центру боротьби зі СНІДом. – Варто сказати, що перший випадок захворювання на СНІД у нас був зареєстрований у Теребовлянському районі. Сьогодні є 1395 – це 1% тільки виявлених.

Вона додає, що 55% венеричних захворювань передається статевим шляхом – крім ВІЛ/CНІД, ще й гепатити В, С і т.д. Інкубаційний період від 3 до 10 років, тому чітко сказати неможливо, коли людина заразилася. Противники ж акції «Презерватизація» задають питання організаторам, чому немає повністю усієї інформації про ступінь захисту цих презервативів.

–  Існує проблема, що за реальними даними презерватив не захищає на 100%, а лише на 85%. Ви візьмете бодай моральну відповідальність? – запитує о.Мартин. Напевне «Ні», на жаль, але ваш підхід є примітивний. Це тільки бізнесовий елемент, бо є компанії, які виробляють ці речі і роздають людям

На зустрічі було багато запитань, сформувалася активна дискусія. Присутній психолог сказала, що ця акція підсвідомо штовхає молодь до ведення статевого життя. Хоча дві сторони все-таки обумовили спільну думку, що головне у профілактиці цих хвороб – це виховання і духовність.

-Якщо взяти Україну у цілому, то більше ця поширена на Півдні та Сході. Менше захворювань є на Заході, де духовність вища, – ділився інформацією «противник» акції Микола Миколенко. –  Чомусь усі присутні говорять про сім’ю, а Йосип Сліпий у своїх працях говорить про родину. Про 3-4 покоління, адже тоді молодь відчуває відповідальність перед старшими.

Мар’яна Зварич, новини Тернополя “Погляд”

-1 thoughts on “У Тернополі воювали проти «Презерватизації»

  • 20:07 | 30.11.2012 о 20:07
    Permalink

    ці церковники всюда пхають свого наса, сиділи би в церквах і махали кадилом, так нє, лізуть зі своїм уставом

    • 19:08 | 2.12.2012 о 19:08
      Permalink

      у отця виключно європейський підхід. і я його підтримую! дійсно, сьогодні багато інших хвороб, а презервативи не панацея від СНІДу

  • 01:22 | 1.12.2012 о 01:22
    Permalink

    гадаю, що акція є доцільною. саме зараз, починаються період канікулів, свята, купа різних заходів для дітей та молоді.
    крім того більшість молодих людей достатньо свідомо ставляться/намагаються ставитись до свого життя, невтішна статистика та міфи щодо етичності чи моральності застосування та популяризаціїї контрацепції базується здебільшого на психологічних спекуляціях та конкуренціях за вплив на молодь, як найбільш лабільну частину суспільства.
    інша справа, що люди які стверджують, що роздача презервативів призведе до розпусти, дещо лукавлять. кожна свідома, психічно та соціально здорова людина, навіть отримуючи презерватив, чи будь-яку іншу річ(в подарунок, чи на халіву) “вирішує сама” коли саме і як її використати, або ні.
    лише неадекватна, чи інфантильна особа – буде одразу ж намагатись скористатись “подарованим”.
    і ніхто не вправі навязувати свою, невротичну думку, контролювати кожну людину, вирішувати, що для неї добре, а що зле?
    головне навчити “правильно” використовувати…речі, а не почуття і людей…

  • 18:19 | 1.12.2012 о 18:19
    Permalink

    Голова “Файного міста” звідки приїхав???

    • 17:19 | 2.12.2012 о 17:19
      Permalink

      Джон що за примітивізм, “звідки приїхав” просто не має до чого вчипитися і що закинути “Файному місту” бо молоді люди роблять реальну роботу, а не тріпають язиком.
      Голова організації Українець, на цьому всі питання закрито!!

      • 21:22 | 2.12.2012 о 21:22
        Permalink

        Я маю на увазі не громадянство, а національність…

        • 11:26 | 3.12.2012 о 11:26
          Permalink

          а яка різниця яка національність…головне що людина працює над розвитком міста і молоді і цю роботу видно на дії а не тільки на словах!!!
          задумайтесь над цими рядками, і не задавайте дурних питань, не заваджайте людині працювати!!!

Коментарі вимкнені.