Що потрібно знати про ремонт турбомоторів?

Якщо ви є власником автомобіля з турбодвигуном, то вже встигли оцінити те, що вони досить потужні, повністю змінюють поведінку авто, дають хороший розгін та швидкість. Однак такі механізми, як і всі інші, потребують регулярного обслуговування, дбайливого ставлення та періодичного ремонту.

Знайти сервіс, де його проведуть якісно ー досить складне завдання. Все це через те, що турбіна складний пристрій і для того, щоб працювати з ним, потрібно не лише хороше обладнання, а й певний досвід та кваліфікація. Якщо вас цікавить ремонт турбін в Тернополі, переходьте за посиланням https://turbosto.com.ua/ua/remont-turbin/ternopol/.

Коли може знадобитися відновлення?

Вихід турбіни з ладу не завжди говорить про те, що потрібно купувати новий агрегат. Не дивлячись на складну конструкцію, вони успішно ремонтуються та відновлюються. Розрізняють кілька ознак, які можуть сигналізувати власнику про то, що турбокомпресор потребує уваги:

  • двигун більше не показує тієї потужності, до якої ви звикли;
  • під час заведення він видає цікаві, незвичні звуки, це може бути стукіт або посвистування;
  • на приладовій панелі авто загорілась лампочка, що свідчить про перевірку двигуна;
  • вихлопний дим змінив колір.

Якщо ви помітили хоча б одну з цих ознак, варто звернутись до фахівців та провести огляд. Головне правило при цьому ー їхати потрібно дійсно до професіоналів своєї справи, які спеціалізуються на роботі з такими пристроями. Все необхідне обладнання є на автостанціях мережі «ТурбоСТО».

Як відбувається процедура ремонту?

При зверненні до спеціалістів, преш за все, вам запропонують пройти діагностику. Це важливий етап, оскільки він дозволяє точно визначити проблему, знайти всі несправності та підібрати оптимальний варіант ремонту.

Діагностика проходить у декілька етапів. Спочатку турбіну візуально оглянуть, виміряють тиск та температуру відпрацьованих газів. Далі перевірка буде відбуватись на спеціальному стенді з використанням комп’ютерних програм. Це розширить картину і дозволить знайти більше пошкоджень внутрішніх елементів.

На підставі отриманих даних фахівець може запропонувати наступні варіанти:

  • повна заміна турбіни при значних пошкодженнях та зношуванні;
  • ремонт чи заміна певних її елементів, новими оригінальними деталями;
  • чистка та відновлення поверхні пристрою, якщо проблема була у звичайному забрудненні чи потраплянні в середину чужорідних тіл.

Усі ці роботи мають різну тривалість та вартість, що встановлюється в кожному індивідуальному випадку окремо.

Як здійснюється відновлення

Якщо ж все-таки прийнято рішення робити ремонт, то механізм відправляється на чистку ультразвуком, а потім піскоструменем. Далі турбіна розбирається, проводиться заміна пошкоджених елементів та балансування агрегату на спеціальному стенді.

Після чого турбокомпресор збирається, встановлюється назад на двигун та тестується. Якщо ніяких помилок та збоїв в системі немає, автомобіль може бути повернутий власнику для подальшого використання.

Варто зазначити, що після професійного ремонту турбіна може використовуватись ще досить довго, а при правильному обслуговувані та дбайливому відношенні, не потребуватиме ніякого ремонту. Для цього необхідно лише вчасно замінювати фільтри та мастило, використовувати якісне, рекомендоване пальне та оливу.

Також в процесі експлуатації варто пам’ятати про те, що перед виїздом двигун завжди варто прогрівати, а при довгих переїздах давати йому час для охолодження. Так і саме авто, і установка з турбіною прослужать набагато довше, а ви зможете насолоджуватись потужною їздою.

Коментарі вимкнені.