Як проводиться та кому потрібне УЗД черевної порожнини?

Ультразвукове дослідження (УЗД) черевної порожнини є одним із найбільш інформативних та безпечних методів обстеження внутрішніх органів. Цей вид діагностики забезпечує можливість отримання високоякісних зображень органів черевної порожнини, що дозволяє вчасно виявляти патології та збої у їхній роботі. Давайте детальніше розглянемо процедуру та показання для проведення УЗД черевної порожнини у Львові. Отже, почнімо!

Що таке УЗД черевної порожнини?

УЗД черевної порожнини — це неінвазивний метод обстеження, який використовує ультразвукові хвилі для створення детальних зображень внутрішніх органів.

Процедура виконується дуже просто: пацієнт лягає на лікарську кушетку, а лікар-діагност наносить спеціальний гель на шкіру в районі досліджуваної області. Потім фахівець використовує спеціальний датчик, який генерує ультразвукові хвилі: водить цим датчиком по досліджуваній ділянці. Ультразвукові хвилі проникають через шкіру та внутрішні тканини, відбиваються від органів та повертаються назад до датчика. Інформація про те, як ультразвукові хвилі відбиваються від різних тканин, обробляється комп’ютером, що перетворює її на зображення, яке відображає структуру органів та можливі патологічні зміни.

У клініці Medialt зауважують, що УЗД є повністю безпечним способом дослідження стану кишківника, печінки, селезінки та інших органів черевної порожнини. А висока інформативність такого методу дозволяє визначити різні патологічні зміни на ранніх стадіях.

Показання для проведення УЗД черевної порожнини

Ультразвукове дослідження може призначатися у наступних випадках:

  • Біль або дискомфорт у черевній порожнині. УЗД допомагає виявити причину болю або дискомфорту у животі, таку як запальний процес, камені в жовчному міхурі або сечовому міхурі, здуття кишківника тощо.
  • Підозра на патології органів. Якщо виникають підозри на наявність патологій в органах черевної порожнини, таких як цироз печінки, пухлини, кісти, камені в нирках, УЗД може допомогти у їх діагностиці та оцінці.
  • Контроль за захворюваннями. Ультразвукове дослідження черевної порожнини проводять для моніторингу за процесом лікування певних захворювань, таких як хвороба жовчного міхура, гепатит, хронічна ниркова недостатність тощо.
  • Визначення причин порушень травлення. Ультразвукове дослідження може бути корисним для визначення причин порушень травлення, таких як запори, діарея, запальні захворювання кишечника тощо.

Будьте здорові!

 

Коментарі вимкнені.