Що чекає тернополян в рік примхливої кобили

Символом 2014 буде  дерев’яний  Кінь. Тому кожен має право запитати: «Що Рік Коня готує особисто для мене»?  Кінь – істота розумна, надійна, терпляча. Кінь – єдина тварина, в яку можна забивати цвяхи. Завдання: що зробити «цвяхом програми 2014»? Гроші? Любов? Зміни в особистому житті? Кар’єрний ріст? Нові дороги? Пошуки щастя? І те, і інше і багато ще чогось. Головне – уникнути нещасть. Не стати, під ударами долі, «тим ту’зом, що у коня під пузом».     

(Лірично-іронічні прогнози та поради на 2014 рік)

Секрети романсу: «Ямщик, не гони коней …»

Символом 2014 буде  дерев’яний  Кінь. Тому кожен має право запитати: «Що Рік Коня готує особисто для мене»?  Кінь – істота розумна, надійна, терпляча. Кінь – єдина тварина, в яку можна забивати цвяхи. Завдання: що зробити «цвяхом програми 2014»? Гроші? Любов? Зміни в особистому житті? Кар’єрний ріст? Нові дороги? Пошуки щастя? І те, і інше і багато ще чогось. Головне – уникнути нещасть. Не стати, під ударами долі, «тим ту’зом, що у коня під пузом».

Що чекає Україну в рік дерев’яної Кобили?  І темні, і ясні стежини долі…Багатьом доведеться частіше співати романс: «Ямщик, не гони коней …». Бо одні, подібно коням, будуть красуватися  на бігових доріжках і виставках, інші виступати в цирку, катати дітей, орати,  возити поклажу … А деяким не пощастить – їх «схолостить» держава і відправить на ковбасу …

Скажімо, американські вчені підрахували, що західна людина відчуває себе щасливою, коли її річний прибуток складає 35.5 тисяч доларів. Вонавважає, що життя вдалося. Якщо дохід збільшується, то зростають бажання, які буває важко задовольнити … А якщо виміряти щастя в кінських силах? Зараз  «середній» кінь коштує мінімум шість тисяч доларів.  То дві трійки коней на одну людину – це щасливе число?

Запитайте себе на старті року: “Які найважливіші справи мого життя, мого майбутнього?” Задайте наступне питання: “Які люди, які ресурси можуть допомогти в досягненні моєї мети?” На цьому і слід зосередити основну увагу, особливо жінкам. Бо принца на білому коні можна чекати все життя, а вуйко, як звичайний кінь у селі, потрібен щоденно. Втім, якщо виходиш заміж за хорошу людину, то абсолютно не важливо, якого кольору у нього “Бентлі”. У його двигуні «кінських сил» достатньо.  Ключі від автомобіля стають кращою ерогенною зоною…

У любові як у школі, найцікавіше – зміна.  Перші три тижні 2014 будуть самі хмільні … Старий новий рік, Водохреща … Прогноз: багато вип’ють на коня і впадуть з копит … За рік відбудеться 60% розлучень, третина випаде на січень-лютий … Бо (через хмель) психологічний сімейний ресурс витрачається швидше … Анекдот в тему: «Два дядька спілкуються: Ти можеш коня на ходу зупинити? -Ні!. – У палаючу хату ввійдеш? – Ні!. От за що я тебе ціную, що ти не баба»!

Нас чекають нові пристрасті, бо розум – вершник, а почуття – коні …

Ще древні філософи відзначали, що розум – вершник, почуття – коні … Володимир Висоцький співав: «Трохи повільніше коні, ви тугий  не слухайте батіг …» Не можна забувати, що кінь може скинути вершника. І взагалі: у кожного коня є свій вершник без голови. Англійський  прем’єр Черчілль нарікав: «Терпіти не можу коней: посередині вони незручні, а по краях небезпечні». А інший англієць скаржився: «Моя дружина вирішила схуднути і зайнялася кінним спортом. Кінь вже схуд на 5 кг »!

У 2014 році продовжиться полювання за грошима. «Немає грошей – виручить романтика, немає романтики – виручать гроші». Багато фахівців будуть орати як коні, а отримувати  платню, як осли … «Підкованим» політикам і бізнесменам пощастить більше. Їм доведеться, як шаховим коням, ходити буквою «ге»: то геніально, то «генитально». Але доля ухитриться вдарити грайливо – і в хвіст, і в гриву … Перефразовуючи розумну думку, дамо прогноз, що в 2014 році для європейця час буде рухатися зліва направо, для араба – справа наліво, а для японця – зверху вниз …

Давайте осідлаємо крилатого коня, у якого танцює грива, тремтить хвіст, і політаємо над попередніми «кінськими» роками.

2002 год. У центрі Вашингтона відкрився унікальний музей, присвячений історії міжнародного шпигунства. Хакери зламали комп’ютерну мережу міністерства оборони Японії. Конкурс краси – сенсація. Міс Всесвіту стала російська модель – лейтенант міліції. Єдина європейська валюта досягла паритету з доларом вперше з лютого 2000 року. Великобританія. У результаті недбалості лікарів у білої пари в клініці штучного запліднення народилася темношкіра двійня. Батьки вважають, що співробітники лабораторії переплутали пробірки.

1990 рік. Останній «повний рік» існування СРСР. Відбулося довгоочікуване об’єднання Німеччини, яке змінило геополітичну карту світу. 7 листопада в Москві на Старій площі демократи проводили альтернативний мітинг – Попов, Єльцин, Черниченко і т.д. Гарі Каспаров обіграв Анатолія Карпова і став чемпіоном світу з шахів.

Час скаче то риссю, то галопом, то інохіддю. У далекому 1913 році в Росії було 38 мільйонів коней, їх поголів’я займало перше місце в світі. Зараз в СНД   два мільйона «з хвостиком». Це шосте місце. Так що, по «конячому параметру», є куди рухатися … 1812: всього 16 «кінних років» тому була війна з французами. Тоді один кінь припадав на трьох. Коли з’явилися парові машини, то кількість «коней», які почали обслуговувати одну людину, значно зросла. Потім мотори збільшили «енергетичну міць» цивілізації ще на порядок цифр. Якщо у вашому автомобілі сто кінських сил, ще стільки ж у побуті, в електричних мережах, нафтопроводах, на залізниці, в авіації, космосі, Інтернеті .., то ви «кінський Наполеон!». Прогноз очевидний: в двигуні прогресу переважатимуть небувалі раніше кінські сили … Кожен сучасник, завдяки «штучним коням», стане багатшим своїх прабатьків у багато-багато разів! …

Був час, коли коні служили грошима …

Час – гроші. У степових країнах був час, коли коні навіть служили грошима …. (Як бики в епоху Гомера). За минулі тисячоліття роль грошей грали самі різні товари: сіль, бавовняні тканини, мідні браслети, золотий пісок, коні, раковини і навіть сушена риба. Наприклад, в XV столітті в Ісландії платили так: за підкову – 1 сушену рибу; За пару жіночих черевиків – 3 рибини; За бочку  вина – 100 рибин.

Латинське першопрочитання: «capital» –  худоба. Чи не звідси «скотиняча» підоснова грошей, акцій, успіху і інших главностей? Давньослов’янське слово “худоба” послужило основою низки фінансових термінів: “скотарка» – скарбниця, скарб; “скотар» – скарбник. Багато економістів схиляються до того, що в найближчому майбутньому паперові гроші  зникнуть і їх замінять електронні міжбанківські трансакції. Гроші залишаться, але стануть “невидимими”. Віртуальні гроші зроблять наше життя багато в чому віртуальним … «Електронні коні», спотикаючись на інтимних дорогах, принесуть чимало фінансових сюрпризів … Гроші – це рухливі сили війни. Невидимі гроші – невидима війна, в якій беруть участь всі країни…

Повернемося в наш час. У 2014 році будуть популярні «кінські професії»: співробітники кінної міліції, жокеї, конюхи, менеджери з продажу, ковалі, які підковують коней, ветеринари. Кінні стоматологи навіть дарованому «троянському» коню будуть дивитися в зуби. А проктологи – заглядати під хвіст … У деяких «партійних»  коней також виникають проблеми при зміні зубів з молочних на постійні. Завдання політичного стоматолога – звільнити щелепиконя від непотрібних вже молочних. Вирішенню подібних завдань і навчають кінних стоматологів.

Популярними будуть кінний туризм. Читав оголошення на популярному сайті: «Продається скакун за 20  тисяч долларів, доречний торг. Куплю недорого коня за три  тисячі  баксів. Здам в оренду половину кобили, 4 роки, поступлива, возить дітей. Запрошуємо на роботу досвідченого конюха ». На цю тему є старий анекдот: «Журналіст приїхав на іподром взяти інтерв’ю. Усі зайняті, посилають його подалі, нарешті, відловив він працівника, що прибирає за кіньми послід. Розговорилися, конюх скаржиться на важку роботу … Журналіст запитує: «Невже ви не можете знайти собі іншу роботу, не таку брудну»? – І піти з Великого спорту?!

Як зустрічати, що дарувати, і як жити в Рік Коня?

У рік Коня стануть найкращими подарунками талісмани року: сувеніри у вигляді підков, статуетки конячок, брелоки … У манерах, в одязі, на святковому столі мають бути прості  «овес і сіно», але ця простота зажадає від господинь великої фантазії, неповторних « іго-го! “…

Кажуть, що праця перетворила мавпу на людину не для того, щоб він орав як кінь. Гумористи підслухали в цирку характерний діалог: – Ми коні, найблагородніша раса серед друзів людини. Ми полегшуємо людям працю, прикрашаємо їх життя, незамінні в бою, бажані у години дозвілля. – Все це так, – відповідає осел, – але вас витіснять машини, а осли ніколи не переведуться.

Ще один прогноз на 2014 рік. «У світі чекових книжок та фінансових відомостей найбільш процвітаючим буде той, хто придбає найбільший” кредит “на майбутнє, а не той, хто наполягає на щоденної порції похвал, нагород і компенсації за все те, що він дає або робить» –  кажуть в Америці .

Демокріт (460-370 до н.е.), старогрецький філософ стверджував: «Багатий той, хто бідний бажаннями. Помірність примножує радості життя і робить задоволення ще більшим. Дурне життя – це тривале вмирання ». Важлива стратегія на 2014 рік: обмежив пристрасті – став багатшим. З’явиться більше свободи і дозвілля.

Рене Декарт (1596-1650), французький філософ, математик  писав: «Свобода і дозвілля … Цими двома речами я володію в такій повноті і ціную їх в такій мірі, що немає в світі монарха, який був би настільки багатий, щоб купити їх у мене ». У Рік Коней я бажаю кожному читачеві мати більше свободи і дозвілля, більше можливостей для спілкування і любові. Любов – це шлях до безсмертя!

Пропоную новорічний тост.

Гей, наливайте келихи повні славне  народне зібрання!

Вип’єм за дружбу, чари любовні, і за шалене кохання!

 

Михайло Арошенко, автор серії «Енциклопедія капіталів»

Коментарі вимкнені.