Учасника АТО тернопільські податківці викинули з роботи

Нещодавно учасника АТО Володимира Кадлобіцького та колег скоротили з роботи в податковій. Саме тих, хто їздив в АТО і перебував там не менше трьох місяців. Причому не в тилу, а в Мар’їнці, Волновасі. Тобто, буквально під носом у сепаратистів.

Чоловіка, який провів близько трьох місяців в самому пеклі війни, звільнили, мотивувавши скороченням. Екс-подітківець вже позвався до суду та подав заяви про корупційні злочини до кількох структур. Очільник області особисто втрутився в конфлікт та пообіцяв зробити все, щоб атошника і його звільнених колег поновили. У службі все спирають на скорочення.

Працівників податкової міліції, які понад три місяці місяці відслужили в АТО, звільнили, мотивувавши скороченням.

Один з екс-податківців звернувся до редакції, аби справу не «приховали». Також  позвався до суду та подав заяви про корупційні злочини до керівництва фіскальної служби України й голови облдержадміністрації. Очільник області шокований почутим і пообіцяв зробити все, щоб поновити учасників АТО на посадах. А в податковій міліції розводять руками: скоротити потрібно було 40% особового складу.

 • Виходить, що коли треба було їхати в АТО, мало не цілували. Повернувся – спочатку нагороджували, а потім викинули, як непотріб, – Володимир Кадлобіцький ледь стримує емоції. – Знаю, що шість вакансій є. Але нам їх не пропонують – ми, виходить, тепер не потрібні.

До редакції звернувся колишній працівник податкової міліції. Чоловік розповів, що не так давно його та колег скоротили з роботи. Саме тих, хто їздив в АТО і перебував там не менше трьох місяців. Причому не в тилу, а в Мар’їнці, Волновасі. Тобто, буквально під носом у сепаратистів.

 • Ми всі розуміли, що невдовзі податкову міліцію розформують, скоротять, але щоб такий безлад… – каже колега п. Володимира, який завітав з ним до редакції, але просив не називати даних в газеті. – Чому викинули, як псів, тих, хто щодня ризикував своїм життям? Хто залишив тут родини, малих дітей і хворих батьків? Гробив там своє здоров’я, поки інші сиділи в теплих кабінетах. Вони і зараз сидять. А де ми?

В податковій міліції Володимир Кадлобіцький працював з 2010 р. У зону АТО поїхав добровільно і служив в спецпідрозділі «Фантом». Коли повернувся зі сходу, його призначили на посаду, яку обіймав до АТО: старший оперуповноважений з особливо важливих справ. Невдовзі йому оголосили подяку голова облдержадміністрації Степан Барна і керівництво фіскальної служби України.

 • В мене є відзнаки за участь у зоні проведення бойових дій, присвоєно чергове звання і будь-яких зауважень по роботі до мене не було, – каже пан Володимир. – Однак, при скороченні мене незаконно скорочують в посаді – причому не через один щабель. А з 4 травня звільнили. Хоча залишилось купа вакансій. Причому звільнили ще чотирьох АТО-шників, незважаючи на наше переважне право залишитись на роботі.

Звільнили й АТО-шника-податківця, який до анексії працював в податковій міліції Криму. Після захоплення півострова чоловік, не бажаючи служити тамтешній владі, просто сів до авто і приїхав до Києва. Там його запитали, чи поїде на роботу до Гусятина, на Тернопільщину. Чоловік погодився.

 • Відтоді він служив тут, був і в АТО, а тепер його викинули як пса, – говорять чоловіки. – Але він вже руки опустив. Не хоче ні скаржитись нікуди, ні через суд пробувати відновитись. Бо, каже, стомився від такої «любові» держави.

Ігноруватимуть? Про злочини повідомить Порошенка

Володимир Калдобіцький каже, що його сім’я залишилась без засобів до існування. Чоловік не місцевий, у Тернополі йому з непрацюючою дружиною доводиться винаймати житло. З роботи звільнили – платити нічим. Хоча його робота годувала всю сім’ю.

 • Від інших осіб, наскільки мені стало відомо, щоб призначили на посаду в нову структуру ДФС, потрібно занести чималі гроші, – каже пан Володимир. – А те, що в тебе є переважне право, чи ти учасник бойових дій – на це ніхто не зважає. Несеш гроші – тебе призначають. Не несеш – ти звільнений. За оперативні посади називають орієнтовно 2-3 тис. доларів.

Чоловік звернувся листом до голови облдержадміністрації і керівництва Фіскальної служби України, де повідомив про службові та корупційні злочини, які вчиняють перші особи податкової міліції Тернопільщини. Бо, на його переконання, коли наша держава бореться із зовнішнім агресором на сході та корупцією, яка роз’їдає нашу економіку, вказані службовці створили в податковій міліції області злочинне угрупування, яке займається хабарництвом, «кришуванням» незаконного бізнесу, пов’язаного з незаконним обігом підакцизних товарів, та іншими службовими злочинами. Просить припинити утиски учасників АТО і звільнити нашу область від іногородніх корумпованих Українофобів.

У разі ігнорування викладених фактів, чоловік обіцяє копії заяви про злочини направити до Адміністрації Президента України, Кабінету міністрів України, Генеральної прокуратури України та громадських організацій.

Податкову міліцію довелось скоротити більш як на 40 відсотків

При скороченні враховували кваліфікацію та продуктивність праці. А також наявність переважного права залишення на роботі. Про це повідомив перший заступник начальника головного управління державної фіскальної служби в області Віталій Дума. З його слів можна зробити висновок, що служба у зоні АТО до цього переліку не входить.

 • Внаслідок проведених у лютому-травні 2016 року організаційно – штатних змін, загальна штатна чисельність підрозділів податкової міліції ГУ ДФС у Тернопільській області скоротилась на 44 штатні одиниці,  а це 41,5%, – пояснив Віталій Дума. – Зокрема, ліквідований один територіальний підрозділ податкової міліції, штатна чисельність якого становила 29 одиниць.

В тому числі звільнені із органів податкової міліції через скорочення штатів троє  співробітників оперативних підрозділів, які проходили службу у підрозділах забезпечення зони АТО.

 • При скороченні чисельності працівників враховувались кваліфікація та продуктивність праці, наявність переважного права залишення на роботі при вивільненні у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, – каже пан Дума. – А також заборони звільнення окремих категорій працівників, встановлені чинним законодавством.

Впродовж 2015-2016 рр. службу у підрозділах забезпечення зони АТО проходили 23 співробітники підрозділів податкової міліції області. Семеро і зараз продовжують нести службу.

Коментарі

Степан БАРНА, (36 р.), голова облдержадміністрації:

– Такі речі неприпустимі. Я все зроблю для того, щоб хлопців поновили на роботі. Вже спілкувався з очільником фіскальної служби України п. Насіровим, щоб це питання  врегулювали найближчим часом. Якщо ми вимагаємо від приватних структур не звільняти військовослужбовців, подібні речі щодо звільнення учасників АТО з державних структур є неприпустимими. Відповідне доручення врегулювати ці питання дав і голові головного управління ДФС в області Ігору Коменданту. Це принципове питання і я беру його під свій особистий контроль. Окрім того, ставитиму питання про доцільність перебування на посаді керівництва податкової міліції.

Володимир МАЛИШЕВСЬКИЙ, (42 р.), адвокат:

 • Учасникам бойових дій, відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаються пільги. Зокрема, переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації. За  таких  умов, учасник УБД  має переважне  право залишитись на роботі. Тобто, звільнення на загальних підставах не передбачено.

У кожному  конкретному  випадку  такий  наказ на звільнення  може  бути оскаржений у судовому  порядку.

20 хвилин

-1 thoughts on “Учасника АТО тернопільські податківці викинули з роботи

 • 09:08 | 26.05.2016 о 09:08
  Permalink

  Дуже жаль що з людьми так поступають. Але у ваш1й статт1 в кожному абзац1 пор1вняння – викинули як пса – дуже неприемно звучить. Пс1в також викидати не можна. нав1ть якщо вони стар1 та нем1чн1 – адже вони служили своему хазя1ну в1рою 1 правдою поки були здоров1. 1 поки у ваш1й св1домост1 будуть так1 розум1ння, що пс1в можна викидати безнаказано. то 1 вас будуть викидати. не спитавшись вас. Так що, будь ласка, вибирайте вирази для сво1х описувань.

Коментарі вимкнені.