Арештований Щепановський – аферист чи жертва?

Керівника корпорації «Укрбудінвест», яка вела будівництво житлових будинків у різних регіонах України (на Київщині, в Криму, але найбільше на Тернопіллі), Зіновія Щепановського заарештували і помістили в слідчий ізолятор. Про це повідомив на прес-конференції прокурор області Іван Мельничук.
За його словами, кримінальну справу, яку було порушено проти бізнесмена і інших співробітників корпорації, направлено до суду. Зіновію Щепановському  пред’явлено звинувачення за кількома статтями. Зокрема, зловживання владою або службовим становищем, службове підроблення, а також привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.
Враховуючи перелік статей, за якими звинувачується Щепановський, йому загрожує ув’язнення до 12 років.
Серйозні проблеми у відомого бізнесмена почалися років два тому. А останнім часом пристрасті навколо нього загострилися до межі. Майже щотижня сотні тернополян, які довірили свої гроші фірмі Щепановського, вступивши в дольову участь квартир, пікетували будинок облдержадміністрації, перекривали дороги і погрожували, що готові до більш радикальних дій. Вони вимагали у влади дати хоч якісь гарантії, що їхні гроші не пропали. Губернатор області, мер Тернополя, керівники правоохоронних органів постійно запевняли людей, що вони шукають вихід із ситуації. У свою чергу, сам бізнесмен буквально присягався, що у нього ось-ось будуть гроші на продовження будівництва на об’єктах, і просив про відстрочки. Фактично, він «годував» людей обіцянками більше року. Але тернополянам нічого іншого не залишалося, як вірити. Тут слід додати, що житло, яке відповідно до договорів із дольовиками (а це близько 3 тисяч сімей !!!!) повинна була будувати фірма Щепановського, було на різних стадіях готовності – деякі багатоповерхівки потребували лише введення в експлуатацію, а деякі стояли по декілька років тільки у вигляді виритих котлованів.
В останні тижні тернополяни, які вже втратили віру, почали звинувачувати органи влади в тому, що вони покривають Щепановського, який нібито в цей час розпродує свій бізнес і хоче втекти з країни.
І ось буквально у вівторок на черговому багатолюдному пікетуванні будівлі ОДА, Зіновій Щепановський хрестився і клявся перед людьми, що він продав частину активів свого бізнесу інвесторам з Туреччини, які готові виділити йому 50 мільйонів гривень на відновлення робіт на будівельних об’єктах. Здавалося б, для людей промайнув промінь надії і з’явився шанс, що не все втрачено. І тут як грім серед ясного неба – арешт …
Кому він вигідний? Невже «відчувши» живі гроші, хтось вирішив урвати собі їх частину? Чи це збіг обставин, що раптом активізувалися різноманітні структури, в т.ч. і правоохоронні? Чи хтось має свої плани на бізнес Щепановського, фактичні обриси якого хоч і не відомі ні широкому загалу, ні, думаємо, конкурентам, але точно не маленькі? І саме зараз найбільш сприятлива мить, щоб його, бізнес, захопити?
Невідомо, хто виграє від цього арешту. Але програють напевне обдурені люди. Адже арешт власника будівельної корпорації надовго затримає для них отримання виплачених квартир або хоча б повернення вкладених грошей. Якщо не взагалі зробить це неможливим.
До речі, слід нагадати, що Зіновій Щепановський «міцний горішок». Кілька років тому, на гребені успіху, він навіть встиг попрацювати заступником керівника одного з міністерств. Так що зв’язки потрібні у нього залишилися, як і чималі гроші є. Та і його молодший брат, Віктор Щепановський, сьогодні є головою Тернопільської райдержадміністрації. Так що хто знає, чи надовго будівельний магнат потрапив за грати.

Тернопільський тиждень

Коментарі вимкнені.