Мрія Заставного може луснути

Лідер “Фронту Змін” Арсеній Яценюк може очолити виборчий список партії Юлії Тимошенко “Батьківщина”. У списку “Батьківщині” віддадуть 55% місць, а решту — “Фронту Змін”

Кажуть, що кілька місяців обговорюють такий варіант. Про результати мають оголосити до 1 квітня.

Якщо домовляться, то Яценюк має ліквідувати свою політсилу. Для нього нібито збираються створити посаду ще одного першого заступника голови. Зараз її займає Олександр Турчинов.

У списку “Батьківщині” віддадуть 55% місць, а решту — “Фронту Змін”. Натомість Яценюк має підтримати Юлію Тимошенко на наступних президентських виборах. А за це у разі її перемоги стане прем’єром.

“Об’єднання списком посилить можливості партій на виборах. Так вони наберуть на порядок більше голосів, — говорить політолог Сергій Таран. — Я думаю, лідери партій розуміють високі ризики втратити перемогу без спільної роботи. Тому ймовірність об’єднання дуже висока.

Добре, що вони зараз домовляються про розподіл місць, про адміністрування. Інакше після виборів пересварилися б, коли з’ясовували, хто чим керує. Виборцям важко повірити, що політики можуть об’єднатися. Люди звикли, що вони постійно сваряться між собою. А тут побачать, що вони можуть домовитися.

Нагадаємо, що Роман Заставний “семимильними кроками” наближається до мрії очолити тернопільський «Фронт змін».  Тому чи захоче стати Роман Заставний другим після Василя Деревляного – сумнівно.

Але критичним для “Батьківщини” та “Фронту Змін” є об’єднання не між собою, а з іншими політичними силами. Зокрема з партією Віталія Кличка “Удар”. Їм потрібно виставити одного кандидата на мажоритарних округах. Інакше вони програють вибори, як недавно програли вибори мера в Обухові на Київщині, – пише  Gazeta.ua.

Коментарі вимкнені.