Стереотипи мешканців Західної України про Схід просто жахають

Ситуація на Донбасі дійсно дуже складна і неоднозначна. І одна з найбільших проблем Донбасу – це категоричні безапеляційні твердження, які набувають догматичного характеру.  Люди не рідко не намагаються аналізувати, співставляти, не сприймають думку інших. Величезна кількість пересічних громадян є споживачами інформаційного продукту який наразі продукують російські та проросійські ЗМІ. При спілкуванні з мешканцями інших областей виникає відчуття, що люди вважають протистояння на Донбасі – протистоянням росіян та українців. Але на справді все більш заплутано, доходить до парадоксу, коли людина, народжена в Західній Україні ладна цю Україну знищити, а людина, яка народилась в Росії і має паспорт громадянина РФ, навпаки бореться за Україну.  Чи багато неадекватних біженців зі сходу, які мають завищені очікування, які бажають щоб їм одразу надали і житло (безоплатно), роботу (з платнею не нижче, аніж на сході), і взагалі носили на руках та цілували у всі місця? Знаючи людей, з якими я мешкаю поруч на Донбасі, я думаю, що так. Таких собі “біженців”, які будуть втікати і платити за прихисток хамством, невдоволенням та іншим буде багато. І один такий неадекват буде кидати тінь на сотні нормальних. Роками у мізки людям “вставляли” думки про кричущу різницю між регіонами, про бандервців і комуняк, про неробів та працьовитих шахтарів і металургів, які усіх годують. Прикро чути від людини, яка ніколи не була у Львові, Тернополі, Житомирі, Луцьку, що в цих містах не можна розмовляти російською, що там росіян та східняків ненавидять так, що лупцюють на вулицях, що мешканці західних регіонів є неробами та шукають легких грошей за кордоном та багато ще чого. Деякі унікали вважають, що “страшні бандерівці” з “чупакаброподібним” Правим сектором змусять їх думати українською, змінити віросповідування та сексуальну орієнтацію. Але така зомбованість не є однобічною лише з боку Сходу.

Особисто мене здивувала, навіть дуже, реакція мешканців із західних регіонів, коли вони почули, що я можу розмовляти українською мовою. А ще більше здивування у них викликало те, що в Донецьку ще і викладають українською (я навчався у Слов’янську і викладання теж проводилося українською). Також чомусь люди думали, що на Донбасі 100% віддають голоси за Януковича та Партію регіонів, що шахтарі виключно нетверезі і тверезими не бувають, що усі мешканці Сходу чомусь бажають знищення Львова, що в Донецьку не має театрів, кінозалів, будинків культури, що мешканці Донбасу отримують величезні зарплати за рахунок коштів, які відбирають у мешканців Заходу, що весь Донбас ходить на мітинги комуністичної партії, що дітей переважно віддають в інтернати, тому,  що виховувати їх у промисловому регіоні не має часу, що сучасні мешканці Донбасу – нащадки злодіїв та каторжників. І багато іншого. Деякі стереотипи просто жахають. І це доводиться чути у середовищі освіченних людей!
Не одноразово під час уроків доводиться не самі уроки проводити (працюю з особами від 15 до 22-23 років), а бути таким собі модератором для того, щоб учні навіть однієї групи могли перейти від протиріч до об’єднуючих факторів (маю на увазі саме політичні питання). Є колосальні проблеми з вихованням взаємоповаги та толератності, національності ідентичності та самосвідомості. Так, вони є! Будь-яке не коректне  твердження чи висловлювання швидко порушує хиткий баланс. Тому для мене не має  принципової різниці, коли мешканець будь-якого регіону висловлюється у категоричній формі про мешканців іншого регіону та робить при цьому узагальнюючи висновки.
Олександр Іванов

-1 thoughts on “Стереотипи мешканців Західної України про Схід просто жахають

 • 00:57 | 15.07.2014 о 00:57
  Permalink

  До уваги інтернет-користувачів України! Повідомлення групи «CуberATO»:
  Загальновідомо, що інтернет-простір України теж є об’єктом агресії з боку Російської Федерації. Останнім часом проплачені спецслужбами РФ тролі (кремлеботи) стали активно нападати (називаючи це «коментуванням») не тільки на загальнонаціональні, але й навіть на регіональні (місцеві) інтернет-ЗМІ. Наприклад, об’єктом агресії стає мережа, найменуваня регіональних сайтів якої співпадають з кодами місцевого телефонного проводового зв’язку (наприклад, 0322.com та ін.).
  Особливими прикметами таких коментарів є:
  1) абсолютна ненависть до всього українського (українців як народу, держави, мови, історії, культури, армії, влади, тощо…) – «укропы – фашысты, салоеды майдаунутые, правосєкі-бэньдьоровцы»;
  2) показна зневага до демократичнго світу, поєднана з прихованими заздрощами перед розвинутими Європою («гейропой») та США («піндосамі»);
  3) ідіотський расизм-рашизм, вихваляння могутності Рассєї-Савєтскава Саюза (переважно минулого – «дєди ваєвалі», «мі пабєділі в вєлікой атєчєствєнной», «Крімнаш – навьєчно!», «Дамбасс нє слішалі», «мі – імперія»…), із постійним вилизуванням того ж… її керівництва, особливо «настаящєва мужіка», наколотого ботексом мачо-стєрха-Путіна;
  4) переважно так звана російська мова коментування (насправді – блатняк з елементами суржика);
  5) статевозбочена, здебільшого «голуба» гей-тематика коментарів (100% – «що кого болить, той про те й говорить…»);
  6) дебілкувато-ліниві ніки та рашо-патріотичні аватарки (наприклад, типу «АЪ», «12345»…).
  Основною метою, поставленою перед тролями їхніми кремлівськими господарями (нанокарликами Путіним-Медведєвим-Шойгу), є: посіяти невпевненість серед українців, паралізувати опір перед загарбниками, довершити промивання мізків, розпочате на Путлер-ТВ московським геббельсом Кісєльовим, розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
  Більшість тролів ведуть свою роботу з території Російської Федерації. Лише деякі кремлеботи є схибленими ідейними рашо-шовіністами (таких багато в деяких депресивних регіонах України), які паталогічно ненавидять Україну та «бєсплатно» розливають своє лайно на українських сайтах. Для більшості ж тролів – це робота: для частини – посадові обов’язки у відповідних спецслужбах; для частини – вільнонайманих «хакерів» (назва, очевидно, походить від «ха-ха») – додаткова робота за яку можна підзаробити грошики (бажано, такі «ненависні» тролям, «піндоські» зелені, а зовсім не дерев’яні рублики…).
  На першому етапі рашистської агресії здавалося, що діяльність кремлеботів може нашкодити українській державі. Проте з часом, через усім зрозумілу (в першу ж чергу їм самим) неправоту та розумову убогість ідейних натхненників дебілотролів, їхнє «коментування» (насправді – безсиле сичання старого здихаючого імперського організму) ставало все більш комічно-пародійним. Зараз кремлеботи є загальним об’єктом глузувань, прекрасним зразком інтелектуальних потуг російського фашизму путлєровського розливу. Не блокуй (поки що!), а смійся над ідіотами – наш девіз!
  Група «CуberATO» офіційно повідомляє, що абсолютну більшість кремлівських ТРОЛІВ, які діють на українських сайтах, повністю ІДЕНТИФІКОВАНО! Підходить до остаточного завершення узагальнення інформації про адреси електронні та проживання, паспортні дані, місце роботи (якщо таке є), номери телефонів, акаунти, контакти в соціальних мережах…, останніх із рашистських нанотролів. Після завершення ідентифікації ВСЮ зібрану інформацію вже найближчим часом (!) буде оприлюднено в українських електронних та друкованих ЗМІ! Україна повинна знати ВСІХ своїх антигероїв («гейроєв Вєльікай Рассьєї» – так, чи то пак – «да»?)!
  P.S. Просто обіцяємо до Дня Нашої Перемоги надіслати заслужене ВвВітання усім іноземним наноботам на їхні машини! Ваш Касперський (та який до дідька ваш – він же ж тепер в Лондоні!?!) не допоможе…
  За малоросійськими ж дурнями (зрадниками самих себе!) вже йдуть специ… Ховайте машини (засовуйте) у ваше улюблене місце! Так, так, саме в ж…
  P.P.S. Окреме спасибі Сноудену!

Коментарі вимкнені.