У Тернополі відмовилися від стилю «Баба Яга проти!» і пропонують конструктив

16 принципів, як стати дієвими і цивілізованими конкурентами російським гангстерам, обговорювали, доповнювали і вдосконалювали в Тернополі 9 лютого під час обласного круглого столу «Єдність заради перемоги». Його організувала Всеукраїнська мережа «Вільні люди».

Таким чином громадськість показує адекватну реакцію на події в країні, пропонує, запрошує до конструктивного діалогу. А не лише “сидить у своїй хаті скраю” і галасує про те, що і хто неправильно, з їхньої суб’єктивної точки зору, робить або не робить.

За словами голови Самооборони Майдану Тернопільщини Івана Ковалика, текст звернення з 16 позицій до парламентських партій вже було озвучено на національному круглому столі 22 січня ц. р. в Києві.

В рамках обласного етапу документ удосконалять і надішлють Всеукраїнській робочій групі, що займається розробкою кінцевої версії тексту. Його мають підписати лідери проукраїнських партій – Порошенко, Тимошенко, Садовий, Яценюк, Ляшко.

Дотримання принципів і засад цього звернення має стати «лакмусовим папірцем»: хто готовий відкласти амбіції заради держави, а хто – створює сприятливі умови для ворогів України.

Наразі чимало сформульованих позицій виглядають розмито та потребують конкретики. Тому учасникам обласного круглого столу було що робити.

На обговорення свідомо не запрошено жодного політика, слово мали лише – волонтери, інтелігенція, науковці, бізнесмени, ветерани та громадські активісти Тернопільщини.

У початковому варіанті звернення зокрема йдеться про таке:

«Ми вимагаємо, щоби усі патріотичні сили Верховної Ради задекларували свою відданість принципам Революції Гідності:

  1. Продовжити йти шляхом реформ реалізовуючи кроки, які були детально, чітко і якісно прописані в коаліційній угоді «Європейська Україна».
  1. Ухвалити новий Виборчий кодекс із впровадженням пропорційної виборчої системи по відкритих списках. Прийняття цього документу сприятиме затвердженню чесного порядку формування парламенту.
  1. Реформування ЗСУ, Нацгвардії, спецслужб – оборонні закони повинні прийматися без затримки. Розбудова потужних та ефективних збройних сил, сил безпеки та правопорядку, розвиток ВПК повинні залишатись одним із ключових пріоритетів.
  1. Продовження курсу на інтеграцію в ЄС та НАТО, виконання усіх необхідних для цього кроків, що виписані у міжнародних документах та зобов’язаннях. Курс на інтеграцію в ЄС та НАТО мають бути чітко прописані в законодавстві.
  2. Деолігархізація та демонополізація. Нівелювання впливу олігархів на політичні та економічні процеси в Україні. Ефективна робота Антимонопольного комітету, регулюючих та правоохоронних органів, підтримка малого та середнього бізнесу, проведення податкової та адміністративної реформ.
  1. Боротьба з корупцією повинна перестати бути політичним піаром окремих заангажованих політиканів та «громадських активістів», а наповнюватись реальною роботою уповноважених для цього структур. У них достатньо повноважень і можливостей для виконання своїх функцій В Україні створена вся необхідна законодавча антикорупційна база.
  1. Злочини попередньої влади проти Майдану та Держави мають стати пріоритетом у розслідуваннях правоохоронних органів. Представники режиму Януковича повинні понести персональну і колективну відповідальність за скоєні злочини. Гроші банди Януковича, вкрадені в українців, мають бути поверненими державі.
  1. Деокупація як один із пріоритетів економічної політики – російського капіталу, яким користується агресор у гібридній віні, не має бути в нашій економіці. Українські санкції проти російського бізнесу та політиків мають бути набагато масштабніші, ніж подібні санкції в США та ЄС.
  1. Курс на відновлення територіальної цілісності України, деокупація Криму та Донбасу має бути національним пріоритетом. Крим та Донбас обов’язково повернуться в Україну, але лише на наших умовах, а не на основі виписаних в Кремлі сценаріях. Будь-які поступки у вигляді зміни державного устрою на угоду окупанту є неприйнятними.
  1. Захист гуманітарного простору від інформаційного і культурного впливу Кремля. Боротьба проти псевдонезалежних кремлівських медіа в Україні, засилля російського маскульту Проведення україноцентричної гуманітарної політики, ухвалення нового закону про мову і скасування існуючого закону Колесніченка-Ківалова.
  1. Продовження курсу на децентралізацію – проблеми місцевих громад (дороги, комуналка, утримання закладів освіти, інфраструктура) мають вирішуватись на місці завдяки збільшенню їхніх економічних та фінансових можливостей.
  1. Судова реформа – створення незалежної судової влади, очищення від корупціонерів-ставлеників режиму Януковича дасть шанс на справедливе правосуддя для всіх.
  1. Освіта та медична реформа. Треба зламати застарілі радянські системи в цих сферах і дати хоча б нашим дітям шанс на повноцінне життя та здоров’я.
  1. Недопущення розповсюдження кремлівських та антиукраїнських впливів  через церкви та релігійні організації.
  1. Розвиток економіки –  вільні та заможні громадяни є найкращими союзниками в боротьбі із зовнішньою агресію та внутрішнім колаборантами.
  1. Проведення земельної реформи опираючись на ринкові закони, а не популістичні і соціалістичні за своєю суттю заяви різного роду політиків.

 

Коментарі вимкнені.