У Тернополі можна дізнатись більше про людину енциклопедичних знань

У відділі читального залу Тернопільської ОУНБ розгорнуто книжкову виставку «Подвижник української справи», присвячену великому українцю Іванові Івановичу Огієнку (митрополитові Іларіону) — відомому вченому, педагогові, мовознавцю й літературознавцю, культурному, громадському та церковному діячеві, 130-річчя від дня народження якого відзначатиметься в січні. Його називали людиною енциклопедичних знань. У доробку вченого — близько 2000 праць. І всі вони присвячені Україні.

Серед багатої наукової спадщини Івана Огієнка вагоме місце займають дослідження з питань розвитку української мови та культури, зокрема «Українська культура» (1918), «Історія українського друкарства» (1924), «Українська церква» (Т. 1—2, 1942), «Історія української літературної мови» (1950) та інші. Протягом останніх років побачили світ книги «Слово про Ігорів похід» (2005), «Тарас Шевченко» (2003), «Богдан Хмельницький» (2004). Усі ці видання представлено на виставці.

Також до вашої уваги книги та публікації про життя та діяльність Івана Огієнка, зокрема праці В. Ляхоцького «Просвітитель»(2000), «Тільки книжка принесе волю українському народові» (2000) та Є. Сохацької «Молюся за весь рідний край» (2007), у яких висвітлюються маловідомі аспекти діяльності видатного діяча, аналізуються його мовознавчі, літературознавчі та культурологічні праці.

Коментарі вимкнені.