101-шу річницю Пласту тернополяни проведуть по особливому – із заприсяженням єпископа

12 квітня національній скаутській організації Пласт виповнюється 101 рік. З цієї нагоди 20-21 квітня тернопільські пластуни проведуть спартакіаду, квест, екскурсію та візьмуть участь у заприсяженні єпископа.

Щороку пластуни єднаються для відзначення пам’ятної дати – Дня першої пластової присяги. Бо хоч датою заснування «Пласту» прийнято вважати осінь 1911 р., але перша пластова присяга відбулася саме 12 квітня 1912 р.

Цього року Пласт святкує 101-шу річницю з дня складання першої пластової присяги. Пластуни Тернополя покажуть свої спортивні навики на станичній спартакіаді 20 квітня. Крім того, візьмуть участь в особливих урочистостях 21 квітня. Цьгоріч вони відрізняються тим, що відбудуться не в Тернополі, а в Бучачі, де учасники візьмуть участь у цікавому квесті та екскурсії, а також заприсяженні єпископа.

А в Тернополі, в рамках днів Пласту відбудуться презентації організації та фільму «Срібна Земля» у школах нашого міста.

Довідка “Погляду”

«Пласт» — скаутська організація України, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, на свідомих, відповідальних та повновартісних громадян місцевої, національної та світової спільнот, і на провідників українського суспільства.

Пластова присяга – це добровільна, зазвичай прилюдна і урочиста заява, якою пластун зобов’язується безумовно та невідклично дотримуватися Пластового Закону та Трьох Головних Обов`язків, працювати на користь Пласту та українського суспільства, а також не зробити якогось злого діла, хоч би які труднощі чи небезпеки довелося б поборювати. Автором тексту скаутської присяги є британець Роберт Бейден-Поуел. В Пласті сучасний текст Присяги запровадили наприкінці 1940 років. Текст присяги: “Присягаю своєю честю, що робитиму все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові і Україні, допомагати іншим, жити за Пластовим Законом і слухатись пластового проводу”.

За інф. пластового порталу – Юрій Романович, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.