Бучач, Борщів, Теребовля, Гусятин, Збараж, Зборів, Заліщики, Бережани можуть втратити статус районного центру

Прийдешній рік принесе для Тернопільщини суттєве “оновлення” адміністративно-територіального устрою. В рамках адмінреформи з сімнадцяти районних центрів області за пропозицією Гройсмана повинно стати лише три-чотири. Відтак Бучач, Борщів, Теребовля, Гусятин, Збараж, Зборів, Заліщики, Бережани можуть втратити статус районного центру.

На урядовому засідання 30 листопада ухвалено постанову про початок створення госпітальних округів відкриває шлях до реформи районного устрою. Документом встановлено технічні критерії для встановлення географічних меж госпітальних округів та процедура їхнього створення.
Умови такого союзу:
1) наявність хоча б однієї лікарні інтенсивного лікування (першого чи другого рівня);
2) охоплення території з населенням мінімум 200 тис. осіб у разі наявності лікарні 2-го рівня або 120 тис. осіб у разі наявності лікарні тільки 1-го рівня;
3) можливість доїзду до лікарні інтенсивного лікування з будь-якої точки округу за 60 хвилин.

За інформацією, яку «Галасу» вдалося дізнатися з неофіційних джерел, у Тернопільській області планується створення трьох госпітальних округів з центрами у Кременці, Тернополі та Чорткові. У Тернополі госпітальна лікарня має бути створена на базі другої міської лікарні.

До речі, Гройсман на відміну від попередніх керівників поставив чіткі терміни прийняття управлінських рішень. До 1 січня обласні державні адміністрації повинні сформувати пропозиції щодо складу та меж округів та направити в Міністерство охорони здоров’я. До 1 лютого Кабінетом Міністрів має бути схвалена постанова про перелік госпітальних округів.

Коментарі вимкнені.