Чому поляки вилучають в українців бронежилети

На сайті тернопільської обласної державної адміністрації розмістили роз’яснення щодо того, якими законами Республіки Польща регулюється перевезення бронежилетів та касок через кордон в Україну. Пояснюється, що через те, що українці не знають цих законів, поляки вилучають у них засоби військогового захисту. Щоправда, посилання на закони на сайті не розмістили, лише вказали їхню назву. 

Генеральне консульство України в Любліні інформує, що починаючи з березня 2014 року все частіше мають місце випадки перевезення громадянами України та окремими організаціями зокрема Львівської, Волинської, Черкаської, Дніпропетровської, Донецької областей через польсько-український державний кордон (у напрямку з Польщі в Україну) товарів, які кваліфікуються польською стороною як товари подвійного призначення та потребують відповідного дозволу Міністерства економіки Республіки Польща (РП) для їх вивезення в Україну.

Йдеться зокрема про такі товари, як бронежилети, військові каски, інші військові засоби особистого захисту, броньовані транспортні засоби і т.д., які закуповуються на території ЄС для їх подальшого постачання українським військовим у зонах військового конфлікту в Україні.

Водночас, з огляду на те, що громадяни України та відповідні організації, які безпосередньо займаються закупівлею на території ЄС та перевезенням такого роду товарів в Україну, не обізнані щодо вимог польського законодавства мати дозвіл Міністерства економіки РП на їх вивезення, це призводить до вилучення Митною службою РП таких товарів під час перетину польсько-українського кордону та передачі згаданих справ (кримінального характеру) до органів Прокуратури та Судів РП.

Зважаючи на це , варто зазначити:

Оборот товарів стратегічного значення (в т.ч. бронежилетів, касок, інших військових засобів особистого захисту тощо) регулюється наступними правовими актами Республіки Польща:

1. Закон РП від 29.11.2000 р. «Про оборот товарів, технологій та послуг, які мають стратегічне значення для державної безпеки, а також для забезпечення міжнародного миру та безпеки» ((Dz. U. 2013. poz. 194) додається).

2. Розпорядження Міністра економіки РП від 30.04.2013 р. щодо списку озброєння, на вивіз якого вимагається дозвіл ((Dz. U. 2013. poz.541) додається).

3. Розпорядження Міністра економіки РП від 30.07.2012 р. щодо зразків заяв та дозволів на оборот товарів стратегічного значення ((Dz. U. 2012. poz.924) додається).

4. Розпорядження Ради ЄС (WE) Nr. 428/2009 від 05.05.2009 р., яким встановлено спільну систему контролю вивезення, трансферу, посередництва та транзиту відносно продуктів подвійного застосування (Dz. Urz. UEL.2009.134.1).

-1 thoughts on “Чому поляки вилучають в українців бронежилети

  • 23:00 | 8.07.2014 о 23:00
    Permalink

    Польщо, а як – “ПОДАЙ РУКУ УКРАїНІ”? ЧИ ТО ТІЛЬКИ СЛОВА?

Коментарі вимкнені.