Чорний піар, перешкоджання роботі спостерігачів та порушення: Як Тернопіль готується до виборів Президента

Агітація на Тернопільщині є млявою, і не всі кандидаті у Президенти відзначаються активністю. В області помітні передвиборчі кампанії таких кандидатів, як: Олег Ляшко (реклама на білбордах та сітілайтах, намети, в яких роздають агітаційні матеріали про політика, сам кандидат побував у Тернополі), такі ж дії відзначаються у Петра Порошенка, Анатолія Гриценка, Олега ТягнибокаМихайло Добкін відзначився лише зовнішньою рекламою по місту, до слова, саме його рекламу закидали фарбою, зеленкою та навіть намагалися спалити.

Кандидат на пост Президента Юлія Тимошенко відзначається наметною агітацією, приїздом у місто Монастириськ на Тернопільщині (куди, до речі, людей звозили шкільними автобусами, що є порушенням чинного виборчого законодавства, зокрема у ч.6 ст. 64 Закону України «Про вибори Президента України»), а ім’я Тимошенко найчастіше спливає у політичних дебатах і конфліктах.

Агітація наступних кандидатів на пост Президента України відсутня або не помітна у області: Юрій Бойко, Андрій Гриненко, Олександр Клименко, Валерій Коновалюк, Ренат Кузьмін, Василь Куйбіда, Вадим Рабінович, Володимир Саранов, Зорян Шкіряк, Микола Маломуж,Петро Симоненко, Василь Цушко. Інші кандидати, зокрема, Ольга Богомолець, Сергій Тігіпко, Дмитро Ярош мають сформовані політичні штаби у області та їхні імена можна зустріти у ЗМІ Тернопільщини.

Що стосується порушень, які були зафіксовані у області, то найчастіше це: поширення агітаційних матеріалів без вихідних даних (О. Ляшко та А. Гриценко), поширення «чорного піару», зокрема йде мова про конфлікт між штабом Порошенка і Тимошенко у зв’язку із публікацією газети «Тільки факти», зміст якої містив відкрити «чорний піар» проти Порошенка. Також не обійшлося і без інцидентів та перешкоджання роботі спостерігачів ОПОРИ. Відтак після одного із засідань ОВК №165 (центр місто Тернопіль) секретар відмовився надавати інформацію, яку просив у нього координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільські області, що є перешкоджанням його роботи.

На відміну від попередньої виборчої кампанії, втручань з боку влади у виборчий процес спостерігачами ОПОРИ не зафіксовано, так само, як не виявлено явних фактів зловживань адміністративним ресурсом в інтересах окремих кандидатів чи партій. Разом з тим, виявлено випадки участі посадових осіб місцевих органів влади в агітаційних заходах окремих кандидатів. Так, зокрема, було виявлено, що відповідальним за друк брошури про Олега Тягнибока «Дерево роду» був народний депутат Олексій Кайда.

Опора

Коментарі вимкнені.