Чи підсуне Надал Гройсману знову «китайський термос».

У Тернополі чекають В. Гройсмана на «День діалогу». Подейкують, що він урочисто відкриє клаптик Європи в Тернополі, а саме частинку реконструйованої вул. В’ячеслава Чорновола. Тепер навіть велосипедисти, якщо не потраплять під авто на переході по вул. Б. Хмельницького через незаконний Торговий центр, зможуть розігнатись на усіх 120 метрах велодоріжки. Сяк-так забрукований (але якісною бруківкою) вузенький проїзд, на цій стометрівці, з обох сторін виблискує нержавіючими обмежувачами руху. Через них тепер жодне авто, включаючи пожежників не зможе під’їхати до будинків і рятувати людей, автомобілі не розминуться. Скоріш за все цих дорогих блискучих цяцьок немає в проекті, бо проект кажуть пройшов експертизу. А тому й прийшлось тицяти обмежувачі без проекту, навіть в приствольні круги попередньо засушених кленів, кошти ж не свої а з кишень тернополян.


А як по-Європейськи дбають в Тернополі за інвалідів (мало мобільні групи населення)! На усіх 120 метрах уже є з’їзди з проїзду на тротуар, але більшість із них, як уже традиційно для цієї влади, має висоту більшу ніж 4 см, саме тому інвалідні візки будуть просто перевертатись на спину! Основний сюрприз маломобільному населенню підготовлено біля Українського дому «Перемога». Там Саша Перший уже «продегустував» новий пандус, хоча він і погоджується, що пандус не відповідає нормам, пише що складно це зробити,… але най хоч такий буде». То ж експерти ДемАльянсу обстежили «європандус» і встановили усі «складності», а ви подумайте чи це було проблемою чи знову традиційна крадіжка коштів?
Відповідно до вимог ДБН В.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».
• По поздовжніх краях маршів пандусів, а також уздовж крайки горизонтальних поверхонь слід передбачати бортики заввишки не менше 5 см для за запобіганню зісковзуванню тростини або ноги. Там висота бортика (3см і менше) Див мал. та фотофіксацію.

• Уздовж обох боків пандусів необхідно встановити огорожу з поручнями на висоті 0,7м і 0,9м. Фактична висота верхнього поручня більше 1 м а нижнього 0,5 м. Див. мал. та фотофіксацію.
• Для покриття пандусів не допускається застосування крупноструктурних матеріалів, що перешкоджають пересуванню маломобільних груп населення на кріслах-колясках або на милицях, товщина швів має бути не більше 1,5 см. Але фактична ширина отворів чарунок покриття близько 6 см х 2-3 см, люди на милицях не пройдуть.
• Завершальні частини поручня повинні бути довші маршу або похилої частини пандуса на 30 см там 5-10 см, що важко людям без відповідної фізичної підготовки атлета.
Усе це викладено на долучених малюнках та фотофіксаціях.

Кожен із цих пунктів, який не виконано має стати предметом розгляду інспекції Держархбудконтролю, і привести до покарання винних та зобов’язання привести комплекс будівельних робіт у відповідність вимогам будівельних норм. Слід зазначити, що згідно Закону України «Про будівельні норми» дотримуватись їх повинні і органи місцевого самоврядування і центральні органи виконавчої влади.
То ж чи буде прем’єр-міністр України Володимир Гройсман замішаний на цьому «дні» у черговій брудній оборудці нашого мера? Чи закладе він знову, як символ успіху будівництва «китайський термос» у гребний чи «загребущий» канал покаже час.

ДемАльянс Тернопіль

Коментарі вимкнені.