ДАІ-шники зупиняли транспорт, а водії гучно вмикали музику, коли тернополяни водили навколо них гаївки (фото, відео)

6 травня по обіді у Тернополі перекривали проїзд центральними вулицями. А все для того, аби діти могли станцювати «кривий танець» від Архикатедри до парку Топільче.

Близько 16.00 біля Архикатедрального собору зібралися і великі, і малі тернополяни у вишиванках. Вони водили тут гаївки, співали так, що було чутно аж до готелю «Тернопіль». Згодом вишикувалися у рядочок, вмикнули відповідну апаратуру: мікрофон та динаміки, та «змійкою» почимчикували до танцю. Дві дівчинки з мікрофоном ішли попереду, а працівники ДАІ зупиняли рух по мірі наближення шанувальників народних традицій до проїжджої частини. Усі родичі, друзі, знайомі та просто перехожі супроводжували «кривий танець» та знімали дійство на телефони, відеокамери, дехто навіть на планшет.

Від Архикатедри танцем дійшли до пам’ятника Данилу Галицькому, тоді навскіс до перехрестя вулиць Майдан Волі та Замкової. Там уже зібралася шеренга автомобілів, яких зупинили працівники ДАІ. Помітно було, що водії не надто розділяють радість танцюючих тернополян. Дехто навіть голосно «врубав» музику в салоні. Щоправда, за деякий час таки вимкнув. Але схоже, діти не надто переймалися чиїмось невдоволенням через вимушену затримку. Навпаки, вони спеціально вели танець навколо деяких легківок, зигзагами від тротуару з одного боку вулиці до протилежного.

З вулиці Замкової «кривий танець» вийшов на вулицю Руську. Тут «даішники» перекрили дорогу лише в напрямку Дружби. З протилежного боку вулиці транспорт спокійно рухався до Центру, пасажири маршрутних автобусів з цікавістю визирали з вікон.

Так, співаючи, веселі та усміхнені тернополяни дійшли до парку Топільче, де на Козацькому острові продовжили традиційні великодні забави.

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.