День Героя-рятівника у Тернополі (відео)

17 вересня в Україні відзначається День Рятувальника. Напевно, не існує більш небезпечної, відповідальної та важливішої професії, ніж професія рятувальника. Її обіймають непрості люди, люди з великою силою волі, люди, які здатні пожертвувати своїм життям, заради життя ближніх, люди, які незважаючи ні на що, готові кинутися на допомогу.

12.jpg

Неабияким співпадінням є і те, що саме із цією визначною датою збігається і інше не менш важливе свято – День ікони Божої Матері «Неопалима купина», яка є своєрідною святинею для людей, які боряться з вогнем. Вважається, що ця ікона є захисницею від пожеж та блискавок і особливим образом Пресвятої Богородиці, який допомагає пожежникам в їх небезпечній роботі.

Саме тому урочистості заходи розпочалися саме біля Каплиці ікони Божої Матері «Неопалима купина», яка розташована на території Управління ДСНС України у Тернопільській області. Спільною молитвою люди звернулися до Господа, прохаючи мирного неба, спокою та добробуту нашому українському народу

09.jpg

А згодом на Театральному майдані Тернополя відбулись урочисті заходи, які відкрив вітальним словом начальник Управління полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей. Він привітав колег-рятувальників та висловив щиру подяку за  їхню само­віддану, справді героїчну, працю. Зі словами поваги та вдячності він також звернувся до ветеранів служби і наголосив на тому, що тепе­рі­шнє покоління пожежників-рятуваль­ни­ків своїм становленням та профе­сійним ростом завдячує саме  їм.

08.jpg

За добросовісне виконання службових обов’язків та з нагоди професійного свята кращі працівники служби були нагороджені відзнаками, грамотами, отримали чергові спеціальні звання.

19.jpg

Привітати тернопільських рятувальників завітали й перші особи області – перший заступник голови  Тернопільської обласної державної адміністрації Іван Крисак, перший заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа та міський голова Тернополя Сергій Надал. Почесні гості зі словами вдячності за відмінну службу в своїх привітаннях наголосили, що рятувальник – це  покликання  мужніх та загартованих духом людей, яке вимагає самопожертви та відданості обраному покликанню, бути го­то­вим жер­т­вувати власним спокоєм заради спокою і безпеки наших громадян.

 20.jpg

Розділили із тернопільськими рятувальниками це свято і почесні гості із Шльонського воєводства республіки Польща.

У рамках святкувань було проведено громадську пізнавальну акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.», де усі бажаючі могли оволодіти навичками користування первинними засобами пожежогасіння; ознайомитись з спорядженням, яке використовують в своїй роботі рятувальники; навчитись правилам надання домедичної допомоги; отримати консультації з питань пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту; а також стати учасниками у тематичних тренінгах, які провели психологи Управління.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

10.jpg

11.jpg

Відео Юрій Дігай

Коментарі вимкнені.