Депутати проти подорожчання проїзду в тернопільських тролейбусах

У Тернополі зросла вартість проїзду в електротранспорті. Відповідне рішення днями прийняв виконавчий комітет міськради. Так, замість звичних 1,5 грн. пасажирам доведеться платити 2 грн. Незмінним тариф залишиться лише для школярів та студентів – 1 грн.

За словами начальника управління транспорту та зв’язку міськради Ігоря Мединського, підвищення тарифу пов’язане із зростанням вартості електроенергії.

Та, на думку депутатів міської ради, підвищення вартості проїзду – завідома хибний шлях. Ба більше! Постійна комісія з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку не рекомендувала виконкому приймати зміни цінової політики «рогатих».

– Ми розглядали дане питання на засіданні комісії. Особисто я та депутат Іван Зінь не підтримали дане рішення. Інші члени комісії утрималися. Мотивація дуже проста – тернополяни і так перебувають у скрутному матеріальному становищі, а електротранспортом користується в основному незаможна категорія населення. Тому ми не підтримали цього питання. У підсумку комісія більшістю голосів висловилася проти збільшення вартості проїзду в тролейбусах та маршрутках,- пояснює депутат міськради, заступник голови постійної комісії з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку Роман Торожнюк.

Депутат каже, що спілкувався з керівником підприємства «Тернопільелектротранс» щодо того, скільки грошей необхідно, щоб тримати тариф на тому ж рівні. Ця сума складає понад мільйон гривень.

– Думаю, оптимізувавши витрати, ці кошти можна було б знайти у бюджеті,- переконаний Торожнюк.

А «вільні» кошти в бюджеті, як виявилось, є! Інша річ, що розпоряджаються ними «специфічно». Хоча б згадати верблюда, якого планують придбати за 110 тис. грн.

– Якщо розглянути видатки інших галузей, там також знайшлось би на чому зекономити. Існує ще одна проблема, яка в результаті призводить до втрати підприємством чималої суми коштів. Це недотримання графіка руху з боку водіїв маршруток. Останні обганяють тролейбуси, приїжджають на зупинки, забирають пасажирів, а тролейбус їде пустим. Якби це питання внормувати, думаю, це б дало можливість збільшити пасажиропотік, а разом з тим – і надходження підприємства,- каже депутат міськради, член постійної комісії з питань економіки, промисловості, транспорту і зв’язку Іван Зінь.

Та в міській раді і чути не хочуть про альтернативні шляхи вирішення проблеми, навіть не задумуючись, що підвищення вартості проїзду стане каталізатором зростання тарифу і в маршрутках, адже різниця в одну гривню є доволі маленькою.

Хоча, може це і входило в плани чиновників? Та як би там не було, тернополянам слід добряче натягнути пояси і чекати на наступні сюрпризи з цінами…

Коментарі вимкнені.