«Депутати Тернопільської міськради змушені іти на компроміси із сумлінням для того, щоб завести гроші на свій округ»,- Сороколіт

Кілька сотень небайдужих тернополян, активістів, політичних діячів вийшли під стіни Тернопільської обласної ради з вимогою прийняти зміни до виборчого законодавства. Висловити свою публічну позицію щодо виборчої реформи прийшли представники політичної партії «Сила Людей».

– Немає правильного закону, який би дозволив змінити країну. Ми не повинні завищувати очікування мовляв ми змінимо законодавство і одразу прийдуть зміни. Та потрібно робити правильні кроки. Однозначно, що діючий закон про вибори, – це зло. По мажоритарній системі що ми маємо? Один варіант – це цинічний підкупи виборців. Інший стосується тих кандидатів, які не хочуть брутально купувати виборця, але в той же час розуміють, що на нього потрібно справити враження. Тоді вони в інтересах свого округу, по суті маленької локальної території, готові йти всупереч інтересам країни. Голосують за погані рішення взамін за певні квоти у бюджеті. В наших реаліях – це дуже велике зло. Воно і в Тернополі присутнє, коли депутати міськради змушені іти на компроміси із сумлінням для того, щоб завести гроші на свій округ. Це потрібно подолати!, – каже член політичної партії «Сила Людей» Іван Сороколіт.

Щодо відкритих списків, то, за словами Івана Сороколіта, більшість рейтингових партій мають заможних власників. І зараз у них дилема: з одного боку є запит суспільства змінити законодавство. З іншого боку такі власники не проти залишати за собою можливість продавати прохідну частину виборчого списку.

– Наша присутність на таких акціях в регіонах, можливо, не діє на пряму на депутатів, але це серйозний сигнал для міжнародної спільноти. Коли вони вимагатимуть прийняття закону, то ні депутати, ні президент не зможуть сказати, що українців це не цікавить. У мене пропозиція та заклик інформувати людей про те, які депутати та партії підтримають зміни. Ті, хто не підтримає, слід виключити для себе з виборчого бюлетеня!, – вважає член партії «Сила Людей».

Новий закон дозволить наблизити депутатів до людей. Адже закриті списки, на думку Сороколіта, сковують народних обранців, руками власників партій.

– Нам же важливо, щоб депутати в першу чергу чули думку своїх виборців, а не власників політичних сил,- підсумував Сороколіт.

Нагадаємо, що Всеукраїнська акція “Ні! Виборам за законом Януковича” відбувається 15 травня на центральних площах усіх обласних центрів України, а 17 травня – проходитиме в Києві під Верховною Радою.

Коментарі вимкнені.