Дідух у Тернополі – найбільший в Україні?

В тернопільському обласному драматичному театрі встановили восьмиметровий дідух. Він претендує на звання найбільшого в Україні.

Зібраний дідх із 10 000 колосків. Дідух має 8 метрів висоти і зібраний із чотирьох ярусів, які символізують чотири пори року. Щоб   зробити  це незвичайне творіння, використали близько 10 тисяч колосків.

Побачити дідух можна  у фойє драмтеатру ім. Т. Шевченка. Зробили  його педагоги та вихованці Тернопільського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Складений він з чотирьох частин та чотирьох злаків невипадково:все має глибокі символи .Ячмінь це- весна, пшениця – літо, жито – осінь, овес – зима.

Кожна частина дідуха має своє значення – корінь це світ померлих, стовбур це сучасність, а гілки –  райський світ. На верхівці дідуха розміщений Ангел, який щороку сповіщає благу вість про народження Сина Божого – Ісуса Христа. Далі куля, всередині якої плетені куби – це Різдвяний павук – родинне дерево. Три ноги, на яких стоїть дідух символізують потойбічний світ.
Народний майстер України, керівник гуртків обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Ярослав Осадца розповідає:

Майже 2 роки ми над ним працювали, спочатку я з своїми гуртківцями, потім моя сім’я долучилася, а потім зрозуміли, що далеко не встигаємо і тоді ще долучилися всі працівники облекоцентру і ми два місяці всі посилено працювали над тим дідухом. Тут кожен колосок порахований, над ним було дуже цікаво працювати.

Милуватися дідухом можна до 19 січня 2014 року.

 Місто

Коментарі вимкнені.