Голос тернопільського Євромайдану Дмитро Андрієшин спортсмен, ударівець і завжди “номер один”

Мабуть, після закінчення тернопільського Майдану червона куртка у всіх асоціюватиметься із «голосом Майдану». Саме таке народне звання  за більш, ніж три тижні революції свідомості у Тернополі здобув молодий, активний та позитивний Дмитро Андрієшин.  

1) А ЩО, ЯКЩО  б не група «Євромайдан Тернопіль», створена Вами у соціальній мережі «ВКонтакті»?

– Думаю, що група насамперед допомогла об’єднатися усім, хто не хотів миритися із тим, що Янукович провалив підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Згодом «Євромайдан Тернопіль» став головним джерелом інформації про мітинги для молоді.

2) А ЩО, ЯКЩО Вам запропонують вступити у котрусь політичну партію, адже з такою яскраво вираженою громадянською позицією це точно зроблять?

– Справа в тому, що я вже є членом партії «УДАР Віталія Кличка» і своїх політичних переконань змінювати не маю наміру.

3) А ЩО, ЯКЩО драйвові революційні дні завершаться і Ви повернетесь до повсякденщини?

–  Рано чи пізно усім мітингам та революціям приходить кінець, втім найважливіше те, що 21 день національного спротиву змінив не лише країну, а й мене зокрема.  На тернопільському Майдані  у нас була домовленість: ставати кращими самими, аби зробити кращою Україну.

4) Усі називають Вас «голосом Майдану». Чи мали Ви досвід у спілкуванні з такою великою аудиторією?

–  На початках у «голосу Майдану» голос  ледь не зник, бо досвіду виступати  перед такою великою аудиторією у мене не було. Проте усе почалося з того, що разом із членами молодіжного оргкомітету ми ходили від вузу до вузу і закликали студентів не йти на пари, а йти на Майдан. Коли ж 10-тисяча колона студентів прийшла на Майдан, мені довелось зробити так, щоби молодь зрозуміла, що своїм мирним спротивом вона творить власне ж майбутнє.

5) СОРОКА хоче зазначити, що Вам справді поталанило знайти контакт із кількатисячною тернопільською громадою, а Ваше  позитивне «молодець!»  стало фішкою тернопільського  Майдану. Як Вам це вдалося?

– Думаю, тут згодився мій педагогічний досвіт, а головне, я йшов до людей із позитивом, був щирим та відкритим.

6) СОРОЦІ відомо, що Ви спортсмен і кажуть, не кепський футболіст. Чи згодились Вам спортивні навички на тернопільському Майдані?

– Так, згодилися, адже спорт – це порядок і самодисципліна, чого ми і вимагали на тернопільському Майдані.

7) Один із польових командирів Помаранчевої революції опинився у в’язниці. Чи не боїтесь і Ви?

– Разом зі своїми однодумцями я був обурений непідписаною Угодою про асоціацію з ЄС, а тому прийшов висловити свою громадянську позицію демократичним шляхом – мирним  спротивом, адже демократія – це дотримання законів, яких ми не мали і не маємо наміру порушувати.

8) Як Ви рятувались від емоційного виснаження, адже тривалий контакт із багатотисячною аудиторією втомлює? 

– Коли я стояв перед Майданом і бачив перед собою рішучість людей, у котрих прагнення перемоги в ці дні стало найвищою цінністю, у котрих очі горіли вірою і щирістю прагнень жити гідно в своїй країні, то дуже добре в такі моменти розумів, що мої почуття єдині з їхніми.

9) Що таке лідер для Вас?

– Лідер – завжди перший.  Моє прізвище – Андрієшин, тож у всіх списках я завжди перший.  Мій номер на футбольній формі –перший. Я звик бути першим, а щоби бути першим треба бути відповідальним, самодисциплінованим і цілеспрямованим.  Я намагаюсь бути таким.

Олена Рожко, “Сорока”, фото фотоагенція “Дубельтівка”

Коментарі вимкнені.