Для чого Тернополю міська рада, якщо вона нічого не вирішує!? (відео)
Грандіозними планами щодо розвитку Тернополя поділився з журналістами начальник управління архітектури та кадастру Василь Бесага. Будівництво Міжнародного автовокзалу у Тернополі, зведенння льодового палацу, розвиток мікрорайонів Кутківці і Пронятин, детальні плани і схеми, зміни до генерального плану забудови міста.

А от на конкретні питання щодо забудов та реконструкцій, які хвилюють пересічних тернополян і завдають шкоди їх помешканням, у чиновника не завжди знаходилися відповіді. Пояснення цьому дуже просте: «у 2008 році, згідно законодавства, у міської ради були забрані контролюючі функції будівництва у місті, передавши такі повноваження Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Тернопільській області. А з 2011 року були забрані функції погодження проектно-кошторисної документації об’єктів. Таким чином, на сьогодні Тернопільська міська рада може здійснювати лише моніторинг проведення будівництва.

Тож посадовці можуть лише споглядати за тим, як «розквітає» Тернопіль.

Зокрема, під час прес-коніеренції прозвучало питання про будівництво на вул Кульчицької,1, де підприємець частково  зруйнував будинок, який є частиною історичної спадщини міста

– Ми відреагували, але сам підприємець до нашої каденції в 2009 році мав усі відповідні документи від управління ОДА, інспекції і управління АПЗ, – пояснює Василь Бесага. –  Ми відреагували, адже на той час в управлінні архітектури відповідних документів не було. Ми з’ясували – у даному випадку його дії правомірні. Ми звернулися до інспекції держбудконтролю та департаменту культури, які чітко повинні надати нам обгрунтування: правомірно він це робить чи не правомірно. Коли відповідь буде, ми повідомимо її мешканцям, які проживають за цією адресою.

Пояснив Василь Бесага і що будують навпроти будинку на Живова, 6. Там буде громадська споруда – так вирішила сесія міськради. Хоча люди кажуть, що споруда «виростає» практично під вікнами їх осель. Однак, за словами пана Василя, ця земля відноситься до категорії «землі для житлово-громадської забудови» і хоч там ростуть дерева, вони не є офіційно зеленими насадженнями. Тож немає чого обурюватися, дорогі тернополяни.

А ось біля «Орнави» зводять «льодовий палац», не порушуючи при цьому меж парків та інших законодавчих норм. Про це запевняє Василь Бесага.

Мешканцям будинку, що на вулиці Миру, 4 також немає про що хвилюватися. – – Приміщення першого поверху належить фабриці «Нова», підвал використовувався як складське приміщення, – каже чиновник. – На даний час це є нежитлове приміщення, на яке підприємець оформив право власності. Можливо, людям щось не подобається, але це приватна територія і людина нічого там не порушує.

Натомість люди кажуть, що через те, що ведеться будівництво, тріскають стіни у їх оселях. За словами Василя Бесаги, заданою адресою працює робоча група, яка вивчає це будівництво. Однак, якщо навіть є порушення, наше управління може лишень дати рекомендації правоохоронцям з`ясувати цю ситуацію, – зазначає посадовець.

Коментарі вимкнені.