Для тернопільського архіву потрібні мільйони

Роботи з комплексної добудови нового приміщення обласного Державного архіву, розташованого у житловому масиві «Дружба» в Тернополі, оглянув голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

«На сьогоднішній день вже повністю освоєно 5 мільйонів гривень, виділених згідно програми фонду регіонального розвитку капітальних вкладів у минулому році, — повідомляє начальник управління капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації Віктор Кузяк. — Наразі проводяться підготовчі роботи на 2016 рік, звільнення площі від будівельного сміття.

Окрім цього, необхідно провести електроживлення для безперервної роботи архіву. А також встановити систему пожежогасіння, варстість якого у межах 6 мільйонів гривень. Ще для роботи архіву потрібні стелажі та обладнання на загальну суму 3 мільйони гривень.

Наразі у приміщенні вже цілком функціонує опалення. Також повністю змонтована електронна система безпеки, що дає змогу не вдаватися до послуг цілодобової охорони архіву».

У майбутньому завершений об’єкт виконуватиме функцію не лише архіву. Тут працюватиме ще й бібліотека та науковий центр для проведення наукових досліджень.

Нагадаємо, для роботи обласного архіву дотепер використовується приміщення Домініканського собору. Неодноразово піднімалося питання перенести усі матеріали державного архіву Тернопільської області у краще, більш пристойніше місце для належного складування та збереження.

Коментарі вимкнені.