Фірма-халтурниця знову намагається відібрати 32 мільйони в держави за неякісний ремонт дороги

Господарський суд Тернопільської області повернувся до розгляду питання про ремонт обходу Кременця «вартістю» 32 мільйони гривень.

Боротьба між дорожниками та підрядником тривала близько двох років. Так, ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс» ремонтував у 2012 році об’їзну Кременця. Служба автодоріг роботи не прийняла через їхню низьку якість та завищення вартості робіт. Втім, підрядник зажадав 32 мільйони гривень і пішов у 2015 році в суд.

Висновок судової експертизи підтверджував, в САД були праві, коли не підписали акти про прийом робіт волинських майстрів. За малий проміжок часу ремонтована ділянка почала руйнуватися, а вартість робіт підрядник завищив. Втім, Суддя Господарського суду Тернопільської області Надія Бурда не взяла до уваги рішення експертів і зобов’язала Службу автодоріг сплатити «кругленьку» суму.

Львівський апеляційний проявив підозрілу солідарність з тернопільським судом і теж став на бік ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс». Більше місяця рахунки тернопільських дорожників були заблоковані, люди не отримували зарплату, а ремонти автошляхів не оплачувалися.

Та 25 травня Вищий господарський суд України скасував рішення рішення-близнюки судів нижчої інстанції. Також він зобов’язав Господарський суд Тернопільської області знову розглянути справу, але тепер вже враховуючи висновки судових експертів.

Сьогодні, 15 серпня, у Господарському суді намагались розпочати розгляд справи по суті. На засідання завітали громадські активісти, які вже тривалий час тримають справу на контролі.

Вони це пояснюють так: «32 перерахованих платниками податків мільйони не мають права дістатися фірмі-халтурниці «Луцькавтодор-Сервіс». Ми вважаємо своїм обов’язком підтримувати державну установу у боротьбі за бюджетні кошти. Як демонструє багаторічний досвід, українські судді набагато ретельніше вивчають справи, якщо ними цікавиться громадськість», ­– коментує представник ГО «Ідея нації» Олексій Станько.

Під час засідання представники і позивача, і відповідача попросили в суду кілька днів на вивчення документів, щойно долучених до справи. Тож, суддя Марія Стадник оголосила перерву до 29 серпня. Слухання відбудеться о 15:00. На нього запрошують усіх небайдужих тернополян.

 

Коментарі вимкнені.