Голова райради Тарковський кришує земельну мафію Зборівщини?

На електронну адресу “Погляду” надійшов лист про земельний скандал, який назріває у Зборівському районі. Начі читачі стверджують, що голова райради Тарковський обдурив рідне село на 210 000 грн.:

Нещодавно на офіційній Інтернет-сторінці Зборівської РДА (http://www.oda.te.gov.ua/zborivska/ua/news/detail/97697.htm) зявилась інформація про рейд-перевірку незаконного обробітку землі державної власності. Журналістам вдалося провести власне розслідування підкріплене фактами та документами (усі матеріали додаються).

Отже, 14 липня 2015 року робочою групою у складі першого заступника голови райдержадміністрації Михайла Бігуса, оперуповноваженого сектору державної служби боротьби з економічною злочинністю Зборівського РВУ МВС України в Тернопільській області Ярослава Кащака, заступника начальника відділу Держземагенства у Зборівському районі Василя Костіва та інспектора загального відділу райдержадміністрації Богдана Коваля проведено обстеження земельних ділянок, котрі, відповідно до даних Цебрівської сільської ради Зборівського району, обробляються без правовстановлюючих документів.
У ході перевірки встановлено факт незаконного обробітку земельних ділянок, площею десятки гектарів.

Першу земельну ділянку – площею 17 га, що, відповідно до інформації Цебрівської сільської ради та районного земельного відділу, незаконно засіяла соєю Ірина Гарак (колишній економіст агрофірми «Зоря», яку до 2006 року очолював діючий голова райради Тарковський Віктор Володимирович). Як зазначають в районному земельному відділі, пані Гарак ще 22.07.2014 року подавала документи в земвідділ для отримання дозволу оренди (про що свідчить запис в зошиті вхідної документації земвідділу). За інформацією працівників обласного Держземагенства, голова райради Тарковський протягом року особисто випрошував в колишнього керівника обласного Держземагенства видати Наказ про надання дозволу на розробку проекту в оренду земель державної власності для ведення фермерського господарства в інтересах гр. Ірини Гарак. Але Тарковський дозволу так і не виклянчив! Натомість, так і не оформивши належним чином документи, сприяв незаконному засіянню землі державної власності соєю! Громада села Цебрів недоотримала 17 000 грн. в рік за оренду даної ділянки. І це мінімум, бо, беручи до уваги, що землі Цеброва рахуються найкращими продуктивними землями району (чорноземи), згідно експертної оцінки цю суму можна сміливо множити на два!

Друга цікавіша – площею 30 га, що, відповідно до інформації Цебрівської сільської ради та районного земельного відділу, незаконно використовує (по факту засіяно розторопшею) фермерське господарство «Володимир Ц» директор Володимир Тарковський – рідний син голови райради Тарковського Віктора Володимировича. Тарковський обробляє незаконно 30 га роками! За інформацією районної податкової інспекції (довідка додається) починаючи з 2009 року платить земельний податок за дану ділянку, підтверджуючи таким чином, що ділянку дійсно обробляє Тарковський. Сума сплати земельного податку за 2009-2014 рр. складає 2877 грн. – це копійки порівняно з офіційною сплатою за оренду даної земельної ділянки, за яку син голови райради ніколи не платив! Згідно інформації земельного відділу, на дану земельну ділянку 16.12.2013 року обласним управлінням Держземагенства було видано Наказ гр.Тавковському В.В. про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення ділянки в оренду для ведення фермерського господарства.

Щоб наші читачі розуміли, Наказ – це лишень перший крок, щоб взяти в оренду державну землю. На земельній ділянці можна працювати тільки після підписання договору оренди, який потрібно зареєструвати в державного реєстратора! Тобто, Тарковський, як говорять земельники, вирішив надурити усіх –  Наказ отримав, а виготовляти документацію і укладати договір оренди навіть і не планував. Мов місце застовпив – земля моя!

Отже, беручи до уваги середньозважені розрахунки ріллі по області Тарковський обдурив рідне село на = 1000 грн.(орієнтовна ціна оренди на 1 га) X 30 га X 7 років = 210 000 грн.!!!

Районна адміністрація пообіцяла нам, що усі матеріали перевірки будуть передані у правоохоронні органи та сільськогосподарську інспекцію.

Ми маємо надію, що правоохоронні структури та контролюючі інспекції відреагують на кримінал з боку голови Зборівської районної ради Тарковського Віктора Володимировича!

Корупцію буде подолано! Земельна мафія повинна бути подоланою!

Слава Україні! ГЕРОЯМ СЛАВА!

-1 thoughts on “Голова райради Тарковський кришує земельну мафію Зборівщини?

  • 13:30 | 20.07.2015 о 13:30
    Permalink

    за свої оборудки Тарковський вже давно має сісти в тюрму! він вже більше десяти років обкрадає нас – цебрівських мешканців…ще треба відкрити кримінал по його кредитах (ПАП Зоря), які від мільонами понаберав на нас – пайовиків

Коментарі вимкнені.