Хроніка нічних подій навколо “Українського дому” в Києві

Увечері 25 січня розпочався штурм “Українського дому”. Міингувальники вимагали вивести звідти “Беркут”, який начебто є усередині. Люди боялися, що силовики почнуть зачистку Гушевського, якщо їх не вигнати з будівлі. Утворил навіть коридор, по якому пропонували вийти. 

2:16. По коридору мали пройти та винести поранених бійців внутрішніх військ, за деякими даними таких вже четверо. З будинку вже вийшли 2 міліціонери, кілька ще згодні це зробити.

2:42. З Українського дому вийшли вже 6 курсантів (всередині, як виявилося знаходяться курсанти академії Внутрішніх військ України), які його обороняють, за деякою інформацією всередині знаходяться близько 200 бійців, повідомляє Інтерфакс-Україна. За даними 5 каналу, солдати згодні залишити будівлю, але їм не дозволяють командири.

«Під Укрдомом з Тарасом Кутовим очікуємо, щоб керівництво МВС нарешті дозволило своїм людям вийти. Очікуємо розв’язки ближчим часом», – написав у Twitter депутат Андрій Шевченко.

«Зробили все, що б уникнути жорсткого зіткнення. Провели переговори, запропонували бійцям мвс забезпечити коридор і вийти з будівлі. Коли пробиралися через лінію конфлікту, по розбитих фрамуги Андрій Парубій глибоко поранив ногу. Зараз надаємо йому медичну допомогу. Бійці міліції чекають на команду від керівництва для відходу.. команди немає. Відповідальність за ескалацію конфлікту, за відсутності рішення лежить повністю на керівництві правоохоронців», – написав у Facebook Арсен Аваков.

3:17 До Українського дому для врегулювання ситуації прибув Віталій Кличко.

3:47 Кличко та інши депутати домовилися про вихід солдатів з Українського дому. Протестувальники розбирають барикади біля одних з дверей.

4:06. Бійці внутрішніх військ покинули Український дім. Як підкреслює Інтерфакс-Україна, їх було близько 200. Залишити щити і шоломи, як того вимагали протестувальники, вони відмовилися, через що їх провели до Маріїнського парку вигуками «Ганьба!»

До мітингувальників вийшов Віталій Кличко, який сказав, що військовослужбовці ВВ – молоді хлопці-строковики і вони не могли порушити наказ. Беркутівців в будівлі не було.

ZIK

Коментарі вимкнені.