Із Ратушняком Тернопіль чекають мільйонні інвестиції канадської діаспори

Якщо міським головою стане Михайло Ратушняк, тоді в Тернопіль зайдуть чималі інвестиції української діаспори з Канади. Про це говорить один із потенційних інвесторів,  представник дирекції «Спілка українських професіоналістів-бізнесменів Канади» Юрій Фотій.

Конкретних сум та галузей, в які збирається вкладати свої гроші на Тернопіллі, він не називає – побоюється, щоб хтось не вкрав ідею. Проте каже, що з часом можна буде говорити про великі проекти на мільйони доларів.

–          Гроші не підуть туди, де не створені умови для інвестиційного клімату. Гроші йдуть туди, де є надійний партнер – це основне правило бізнесу, – каже Михайло Ратушняк. – В наше місто готовий вкладатися також наш земляк з Великих Гаїв, а нині знаний в Канаді підприємець Борис Городинський. Його ще називають цибулевим королем Канади, який продає однієї лише цибулі на 40-50 млн. дол. в рік.

Михайло Ратушняк розповів, що українсько-канадська діаспора ще з 90-их років має великий негативний досвід вкладання коштів в Україну – тут «поховано» десятки мільйонів доларів. А все тому, що не діє верховенство права. Тому українці в Канаді бояться інвестувати сюди. Проте добре знаючи Михайла Ратушняка, перевіривши його часом, готові зробити це. На підтвердження прислали лист.

–          Ще 21 рік тому ми познайомилися з Юрієм Фотієм. З того часу я мав можливість контактувати з усіма світовими лідерами нашої діаспори, – каже Михайло Ратушняк.

На підтвердження його слів Юрій Фотій підготував невеличкий квест у вигляді запитань. Він називав прізвища відомих представників діаспори в Канаді, які досягли чималого успіху в бізнесі чи підприємницькій діяльності. Михайло Ратушняк відповідав за яких обставин познайомився з цими людьми, а пан Юрій доповнював їхні досягнення. Для Михайла Ратушняка це стало несподіванкою, але він з захватом та ностальгією розказував про спілкування і обмін досвідом з цими неймовірними людьми.

Наостанок він звернувся до Юрія Фотія:

–          Прошу тебе закликати все світове українство, адже у тебе великі зв’язки і в Світовому конгресі українців, і в Канадсько-українській торговій палаті і в Конгресі українців в Канаді. Хай українці прийдуть сюди в Тернопіль зі своїми грішми. Вони в такий спосіб допоможуть Україні створити нові робочі місця. Українці побачать, що є «світло в тунелі».

Представник дирекції «Спілка українських професіоналістів-бізнесменів Канади» запевнив, що якщо Михайло Ратушняк стане міським головою, то в місті запанує порядок. Відповідно, він стане першим, хто одразу ж інвестуватиме сюди свій капітал.

Люба Вовк

 

Коментарі вимкнені.