Кайда погрожує тернопільським журналістам.. неіснуючими законами!

Схоже, кандидат у народні депутати від ВО «Свобода» Олексій Кайда пересварився вже не лише зі всіма тернопільськими політиками, але й з місцевими журналістами. Бо, розуміючи, що цю виборчу кампанію він стрімко програє, надіслав гнівного листа з погрозами у всі тернопільські видання, які надрукували спростування його так званої «узгодженості».

Посилаючись на різні статті Конституції та Законів України, у своєму листі Кайда вимагає надати інформацію, яка, мовляв, вкрай йому необхідна «для реалізації його законних прав та інтересів як громадянина Україна». При цьому, запит складено настільки юридично неграмотно, що диву дивуєшся, як таке міг написати народний депутати з дворічним стажем роботи у парламенті!
Зокрема, Кайда змушує видання надати йому інформацію на підставі законів, яких не існує в природі, або які взагалі не стосуються таких суб’єктів господарювання, якими є редакції тернопільських газет. При цьому, навіть студент-юрист відкривши Закон України «Про доступ до публічної інформації», а якщо точніше, то його 13-ту статтю, знає, хто може бути розпорядником публічної інформації.
 Це, зокрема, органи державної влади та місцевого самоврядування, юридичні особи, що фінансуються з державного та місцевих бюджетів, особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб’єктів владних повноважень, суб’єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку.
 Жодна тернопільська редакція газети не підпадає під якийсь із пунктів зазначеної правової норми. Відповідно, місцеві видання мають право на законних підставах ігнорувати недолугі запити нардепа-«свободівця».
Окрім того, діючий нардеп, вимагаючи від тернопільських журналістів потрібної йому інформації, посилається на вимоги статті 33 Закону України «Про інформацію». І це в той час, коли цей закон має лише… 31 статтю!
 Більш дурнуватого способу довести журналістам і виборцям свою недолугість в якості народного депутата, який мав би творити для країни закони, годі й придумати!
Наприкінці свого послання Кайда взагалі розійшовся і суворо пригрозив журналістам «дисциплінарною, адміністративною, кримінальною та цивільно-правовою відповідальністю», не розуміючи, що кожне із цих значень повинне мати під собою конкретну правову основу. Але Кайді, напевне, просто здалося, що так буде страшніше звучати..
Зауважимо, що подібних «наїздів» на тернопільські ЗМІ не дозволяв собі робити ще жоден політик чи державний чиновник. Місцеві видання, маючи у своєму штаті кваліфікованих юристів, проігнорували звернення народного депутата, який, два роки просидівши у Верховній Раді, навіть не знає популярних Законів України.
  Лише Микола Мартинчук, власник одіозної «Нової Тернопільської газети», як завжди, за певну плату не тільки оперативно відписав нардепу, а й вписав потрібне Кайді прізвище його опонента, як начебто замовника публікацій. Як кажуть, яке їхало, таке здибало…

-1 thoughts on “Кайда погрожує тернопільським журналістам.. неіснуючими законами!

 • 23:02 | 17.10.2014 о 23:02
  Permalink

  Жесть… він і кроку не ступить, щоб не вляпатися?

 • 23:06 | 17.10.2014 о 23:06
  Permalink

  Він з таким успіхом і решту виборців розгубить за тиждень до виборів

 • 23:08 | 17.10.2014 о 23:08
  Permalink

  Хлоп з розуму сходить,а такі у владі в нас вже були, нічого доброго не вийшо

 • 23:16 | 17.10.2014 о 23:16
  Permalink

  Все кричить той, хто найбільше винний. Сам чудить,а щоб не попастись першим когось звинувачує…старе як світ

 • 23:18 | 17.10.2014 о 23:18
  Permalink

  Таке враження, що він геть клепку втратив…

 • 23:20 | 17.10.2014 о 23:20
  Permalink

  це звичайна форма інформаційного запиту, панове

 • 23:26 | 17.10.2014 о 23:26
  Permalink

  Тобто ви вважаєте, що «маючи у своєму штаті кваліфікованих юристів», тернопільскі видання можуть друкувати відверту брехню і наклеп? Ну тоді користуючись вшою ж термінологією, «Більш дурнуватого способу довести», що журналістика і проституція відрізняються лише за наявністю згадувань в кримінальному кодексі, немає.

  • 00:22 | 18.10.2014 о 00:22
   Permalink

   Василько, ой не раджу тобі і твоєму шефу Кайді так зажиратись з журналістами. Бо вони як видадуть на гора весь компромат на Петровича який назбирався коли він був головою облради і 2 роки нардепом – буде він останій з 13 кандидатів на виборах і летіти пулею в свій Бердянськ. І чого ти обзиваєш Ковалика? він з побратимами Майдан за нас з тобою відстояв! Тому тернополяни гордитися будуть таким депутатом в раді.

 • 23:29 | 17.10.2014 о 23:29
  Permalink

  «Гаврик, Кшиштоф, Сало» ))) В Ковалика немає фантазії не лише на брехню, а й на імена для ботів ))) Ото було б посміховисько в ВР. Добре, що те опудало туди не поадає, якби воно не бісилось.

 • 23:34 | 17.10.2014 о 23:34
  Permalink

  Якби наши ЗМІ менше видумували, то ціни їм не було.А то кожен пише що заманеться,а потім політики думають як то все по-людськи спростовувати і довести свою правоту.Якби не вибори коли б ще стільки бруду назбиралось.

 • 23:50 | 17.10.2014 о 23:50
  Permalink

  догрався кайда. тепер і журналісти будуть його чмирити. в черговий раз так забрехався шо й статті закону вигадав!? і ше й погрожувати (ну це в стилі всіх свободівців).Після цього хоч не хоч проголосуєш за Ковалика,аби втерти носа крикливому брехуну свободівському!

 • 00:05 | 18.10.2014 о 00:05
  Permalink

  свободівець думає шо виборці дурні. а не,є серед них багато толкових і навіть юридично грамотних щоб розкрити брехню. Таки муляє кайду близька перемога молодого справедливого Ковалика на виборах,який викрив справжнє лице бердянського (з)айди. От хочу побачити лице кайди коли оголосять шо Ковалик остаточно переміг 🙂

 • 07:40 | 18.10.2014 о 07:40
  Permalink

  Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:

  1) прізвище, ім’я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв’язку (якщо такий є);

  2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);

  3) підпис і дату (за умови подання письмового запиту).

 • 09:09 | 18.10.2014 о 09:09
  Permalink

  Газета погляд так яро вчепилась у кандидата, що навыть запит обсмоктують як кысточку. Недолугі, дурнуватий, неграмонтно, тощо. Таких прикметників наштамповано у декількох реченнях, що дивуєшся, чи немає інших новин для першої сторінки газети.
  До слова, запит здається газеті недолугим, проте це форма звичайнісінького запиту. Те що пан кандидат дописав закуну 33 статтю звичайно його не виправдовує, проте задумайтесь – це інформаційний запит. Маючи юридичну освіту, та невеличкий стаж у 10 років, можу повідомити, що такий запит може мати місце. ЗМІ кваліфікувало запит як лист-погрозу, проте кандидат запитувач інформації лише запитував таку інформацію. Не писав скарги, не подавав заяви до органів влади, а лише намагався в чзаконний спосіб зясувати авторів інформації, яка його стусується. Газета могла просто відписати йому на такий лист погрозу відмовою у наданні такої інформації. Оприлюдненя запиту швидше виглядає як намагання хоч якийсь офіційний лист від того Кайди швидше опаплюжити. В запиті попереджається про види відповідальності, а не погрожується відповіадльністю, тому купа тексту в статті суцільне сміття. Відповіли відмовою, або відповіли з наданням запитуваної інф. – ВСЕ. Цирк, та заказуха. Цинічно та дешево. обурило, бо працюю як юристом так і журналістом, а такий пафосо-піар з чорним карієсом не має бути на сторінках газети та ще й першій.
  П.С. Пане кайда, у цю газету спочатку сходіть та запитайте, які запити їм пасують, бо бачте панове не можуть на Ваш запит просто відповісти, їм потрібно вгодити.
  П.С.2 панове журналісти – автори, не опускайтесь до обсмоктування кісток, бо боїться той хто кричить, хто не кричить той не боїться. (я про те як Вас відповідальність начебто налякала).

 • 09:45 | 18.10.2014 о 09:45
  Permalink

  Якщо ждурналістика – проституція, то чому Кайда друкує свою пропаганду, пардон, у проституток? Хоча… “Нова Тернопільська…” – то є справжня проституція. За гроші займається всім. Мартинчук не може наїстися ні гривнями, ні доларами. Та ще й своїх колег-журналістів обгаджує. Послухати його, то крім нього і його газетки в Тернополі, і, певно, в Україні нема жодного мудрого журналіста. Ну, а про Кайду що сказати? Нічого не зробив для Тернополя. І для області, коли керував облрадою. А тепер показав себе з украй негативного боку: мстивий. Навіщо Україні такі політики? Навіщо Тернополю такі депутати? Зрештою, чому Кайда вирішив, що крім нього немає жодного достойного ТЕРНОПОЛЯНИНА (Кайда – зальотная птаха), який би представляв місто в парламенті? Шановні тернополяни, давайте, продемонструємо свій розум, гордість, розважливість і проголосуємо за достойну людину, а не за Кайду. І будемо читати достойні видання, дивитися достойні телепередачі, а не проститутку “Нову Тернопільську газету”.

 • 13:33 | 18.10.2014 о 13:33
  Permalink

  Друзі,напевне такого задоволення від політичного гумору,як у Гусятинському районні я вже давно не отримував.Приїхав якось на вихідні до родини у славне місто Наливайка і поцікавився політичними новинами.І від того що почув ледве не луснув від сміху..Новина перша,хто представляє “Свободу” у районі..Огородник Володимир,у якого за спиною судимості та неврівноваженний “політик всіх часів та народів”Руслан Бенько.Його нестриманність відома за межами району,адже це “диво” було депутатом обласної ради.Питаю сусіда-А хто представляє Ляшка?Відповідь мене шокувала-Олег Супрун.Цю людину притягали ще не так давно до відповідальності за торгівлю наркотиками.Боже до чого котиться світ?Але це ще не все-кандидат від радикалів Ігор Джаман,в роки своєї буремної молодості залишив не одну молодичку із-за відсутності у неї приданого,а є навіть випадок що вже і в стані вагітності(з етичних міркувань прізвищ не вказую).Цей горе патріот одружився за розрахунком..А тепер рветься у народні депутати…Що справді Гусятинщина так зміліла,чи може люди подуріли..Порядних збоку залишали,а всяке шобло висували?

 • 19:24 | 18.10.2014 о 19:24
  Permalink

  Хлопці, та це ж звичайний зразок запиту на публічну інформацію. Правда не дуже вдалий зразок. А взагалі це просто вибори, думаю це все і пояснює.

 • 23:43 | 18.10.2014 о 23:43
  Permalink

  якщо запит справді пишеться за стандартом, то нащо Кайда туди 33-ю ст. приплів?? Да, лох ето судьба 🙂 Звичайно що Мартинчук Коля рішив під вибори заробити і збрив з свободівця за цей липовий документ немалу суму

 • 19:53 | 19.10.2014 о 19:53
  Permalink

  кому він погрожує? ідіот. Краще б погрожував москалям на сході, які наших хлопців молодих вбивають поки свободівці тут в політиків загралися!!

 • 21:04 | 22.10.2014 о 21:04
  Permalink

  Чергова стаття про Кайду. Чергова вигадка в його адрес. Мені вже і не дивно. Як може бути стільки негативу направлену на одну людину …Відкрийте очі, люди шо ви пишете …я голосуватиму за Олексія і на мій голос ці дешеві статті не вплинуть.

 • 23:49 | 24.10.2014 о 23:49
  Permalink

  Так, а на наступний день від разом з міліцією закриють цілу редакцію…смішно. Наші ЗМІ не в тому боці копають.

Коментарі вимкнені.