Міську раду на Тернопільщині покарають за те, що виплатили зарплату

Фахівцями Держфінінспекції в Тернопільській області проведено ревізію Кременецького міського бюджету та фінансово-господарської діяльності Кременецької міської ради, якою виявлено фінансових порушень на суму понад 1 млн гривень.

В ході ревізії встановлено, що кошти міського бюджету в загальній сумі майже 989 тис. гривень, виділені комунальним підприємствам «Міськводгосп» та «Кременецька оселя» на поповнення статутного капіталу та здійснення капітальних видатків, комунальними підприємствами використані на поточні витрати (виплату заробітної плати, придбання пального, матеріалів для проведення поточних ремонтів тощо).

Також встановлено незаконну виплату заробітної плати з нарахуваннями на загальну суму 11 тис. гривень внаслідок оплати  за невідпрацьований час.

Ревізією також виявлено, що кошти на суму 16 тис. гривень, утримані із заробітної плати працівників по проведених перерахунках  за минулі роки, не перераховано до міського бюджету, а використані на поточні витрати.

В ході ревізії за ініціативою фінансових інспекторів створено комісію міської ради, якою проведено обстеження земельних ділянок в межах м. Кременця та встановлено використання окремими підприємцями та громадянами земельних ділянок без оформлених договорів оренди, внаслідок чого міським бюджетом розрахунково недоотримано майже 33 тис. гривень.

Встановлено також  невиконання розпорядження  міського голови  щодо передачі нерухомого комунального майна на загальну суму 1,3 млн гривень на баланс комунального підприємства «Кременецька оселя», що призвело до часткового пошкодження та знищення майна.

За недотримання законодавства з фінансових питань на 1 посадову особу складено протокол про адміністративне правопорушення.

За порушення бюджетного законодавства ініційовано застосування заходу впливу у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних асигнувань.

Об’єкту контролю направлені обов’язкові вимоги щодо повного усунення виявлених порушень, про результати ревізії проінформовано правоохоронні органи.

Також з метою більш якісної та результативної роботи Держфінінспекції в області просимо усіх небайдужих мешканців повідомляти про факти порушень фінансової дисципліни та можливих зловживань. Це можна зробити, подзвонивши на  «телефон довіри» (0352)52-54-05.

Коментарі вимкнені.