Микола Голодрига з Чорткова виготовляє з деревини унікальні підсвічники

Фото зі сторінки газети “Сільський господар плюс” у Facebook.

Виявляється, із сухої гілки чи стовбура віджилого дерева можна зробити шедевр. «Достатньо лише бажання і фантазії», – переконаний Микола Голодрига з Чорткова, який виготовляє з деревини унікальні підсвічники.

За фахом чоловік – викладач вокалу. Майже чверть століття він навчав пісенного мистецтва студентів Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу. Крім того, що Микола Миколайович пише музику та тексти до пісень, є учасником вокальних гуртів та художніх колективів, з якими часто гастролює за кордоном, зіграв кілька театральних ролей, він ще й талановитий майстер. Цей потяг до творчості, зізнається чоловік, у нього в крові, пише газета “Сільський господар плюс”.

– Мій батько був професійним художником та музикантом, – розповідає Микола Голодрига. – Колись у Чорткові разом із своїм татом та двома рідними братами вони організували весільний квартет. Дідусь грав на скрипці, а його сини – на трубі і тромбоні. Цей гурт у місті користувався великою популярністю. На весілля їх замовляли за рік до забави. У нашій родині музика і майстрування завжди йшли поруч. Тішуся, що цю родинну справу продовжує і мій 12-річний син Данило – він навчається гри на гітарі та має перші успіхи в роботі з деревом.

Виготовляти підсвічники пан Микола почав зовсім випадково. Одного разу в саду він проводив санітарну обрізку дерев. «Старого горіха, який не плодоносив, довелося зрубати, – розповідає чоловік. – Дещо з деревини відклав для шашликів. Серед решти впали у вічі стовбур та гілля з досить цікавою формою. Шкода було їх палити, тому вирішив пофантазувати. На думку одразу спали підсвічники».

Так із, на перший погляд, непотрібного матеріалу, один за одним почали з’являтися диво-витвори. Всю суть справи чоловік пізнавав сам, методом проб і помилок. Адже то того, каже, ніколи не бачив подібних виробів, тож копіювати не було звідки.

Знаряддя його праці – звичайний лобзик, циркулярка, шліфувальні машини та наждачний папір. Для своїх підсвічників пан Микола використовує такі породи дерев, як алича, яблуня, горіх та груша. «Для одних виробів беру гілля з корою, для інших її знімаю, – розповідає майстер. – Спочатку роблю заготовки, вирізаю отвір, ззовні і зсередини виріб шліфую і покриваю спеціальним лаком. На завершення за допомогою наждачного паперу створюю ефект старовини. Після нагрівання свічки повітря наповнюється неперевершеним запахом деревини, створюючи у приміщенні казкову атмосферу».

Утім не лише підсвічниками дивує своїх рідних Микола Голодрига. Із дерева він виготовляє і дивовижні метелики-краватки, які доповнять будь-який стиль чоловічого одягу. А ще його умілі руки вдихають нове життя у старі вінілові платівки. Майстер-музикант перетворює їх у годинники, які поряд із своїм практичним призначенням стають оригінальною окрасою інтер’єру.

Марія БЕЗКОРОВАЙНА для газети “Сільський господар плюс”.

Коментарі вимкнені.