На Тернопільщині екологічна катастрофа

До Державної екологічної інспекції у Тернопільській області 04.06.2015 р. надійшла інформація про факт загибелі риби на території Новосілківської сільської ради Підволочиського району. Оперативна група у складі якої були фахівці Держекоінспекції відразу ж відреагувала та виїхала на місце події. Обстеження проводилось за участі Новосільківського сілького голови.

По факту загибелі риби спеціалісти Держекоінспекції склали акт обстеження ставка на території Новосілківської сільської ради Підволочиського району та порахували кількість загиблої риби, яка  в результаті маршрутного методу склала: карась сріблястий – 2292 штук,  короп-1 шт., плітка – 1097 шт., окунь – 797 шт., пічкур – 438 шт., рак вузько палий – 134 шт., жаба ставкова 3 шт..

Обстеженням прилеглої до ставка території встановлено, що в канаві, шириною по дну 1,0 м, яка безпосередньо сполучена з ставком, на протязі 165 м від нього виявлено скиди відходів барди зернової (браги). Остаточні висновки щодо причин виникнення загибелі риби та розмір заподіяної шкоди навколишньому природному середовищу буде зроблено після проведення відповідних досліджень.

Аналогічна ситуація виникла цього ж дня і на території Озернянської сільської ради Зборівського району. Обстеженням на вище згаданій території виявлено загиблими 110 штук карася сріблястого. Підрахунок риби проводився поштучно, маршрутним методом по берегах ставка. Загиблими виявлено сріблясті карасі середньою вагою 300-400 грам.

Спеціалістами Державної екологічної інспекції у Тернопільській області були відібрані проби води в різних місцях ставка та направлені для проведення лабораторних досліджень. Також спеціалістами Тернопільської регіональної лабораторії ветеринарної медицини були відібрані зразки мертвої риби для встановлення причин її загибелі. Висновки щодо причин виникнення загибелі риби будуть зроблені після проведення відповідних лабораторних досліджень.

Коментарі вимкнені.