На Тернопільщині храму уже 220 років

10 листопада Свята Православна Церква вщановує пам’ять великої подвижниці християнства святої великомучениці Параскеви-П’ятниці. Батьки святої особливо шанували день страждань Господніх — п’ятницю, тому і назвали дочку, яка народилася цього дня, Параскевою, що в перекладі з грецької і означає – П’ятниця.

На честь святої мучениці освячено чимало храмів в Україні та в усьому православному світі. Одним із таких є храм св. вмч. Параскеви-П’ятниці с. Доброводи Збаразького району. Цього року древній храм відзначає свій ювілей – 220 ту річницю з дня освячення престолу.

10 листопада 2014 року, у день пам’яті святої мучениці Параскеви, на запрошення настоятеля храму, голови відділу з духовного виховання в місцях позбавлення волі прот. Володимира Бориса, високопреосвященнійший архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький очолив святкову Божественну літургію з нагоди ювілею та престольного свята.

При вході до храму урочисто із караваєм свого архіпастиря зустріли молоді прихожани зодягені в український однострій.

За Богослужінням Його Високопреосвященству співслужили: настоятель храму прот. Володимир Борис, благочинний Збаразького району прот. Іоан Лесик, прот. Михаїл Найко, прот. Мирослав Ожибко та запрошене духовенство Збаразького та Кременецького районів.

Під час запричасного, з благословення архієпископа Нестора, із повчальним словом до присутніх парафіян звернувся свящ. Юрій Борис,
У день престольного свята храм був наповений великою кількістю прихожан та жителів села. Багато хто із присутніх прийняли таїство Сповіді та причастилися Святих Тіла і Крові Господньої. Серед численних причасників було багато дітей та молоді.

Після заамвонної молитви до прихожан із повчальним словом звернувся владика Нестор. У слові повчання вископреосвященнійший владика розповів про благочестиве життя та мученицьку кончину святої Параскеви-П’ятниці.

З нагоди храмового свята архієпископ Нестор відзначив парафію храму св. вмч. Параскеви-П’ятниці с. Доброводи Збаразького району Благословенною грамотою.

Після відпусту було відслужено водосвятний молебень у каплиці, що знаходиться поруч із храмом. По завершенні Богослужіння архієпископ Нестор окропив усіх присутніх освяченою водою.

Коментарі вимкнені.