На Тернопільщині побувала найбільша в історії області делегація з-за кордону

55 фермерів з Данії завітали на Тернопілля. Як повідомляє «Свобода», спочатку вони у євростудіях ТАНГу мали зустріч з владою області, опісля протягом п’ятиденного візиту ознайомляться з роботою сільськогосподарської галузі нашого краю.

Спілкуючись з керівництвом облдержадміністрації, зокрема із заступниками голови ОДАЮрієм Желіховським та Василем Гецьком, начальником управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності ОДА Василем Кравцем, керівником департаменту агропромислового розвитку ОДА Андрієм Хомою, фермери висловили сподівання на плідну співпрацю.

Посадовці ж обласного рівня презентували наш регіон, розповіли про перспективи міжнародної співпраці, про те, що область зацікавлена в залученні іноземних інвестицій й надалі створюватиме сприятливі умови для ведення бізнесу.

Вони зазначили, що такої великої представницької делегації з-за кордону на теренах Тернопільщини ще не було. А це добрий знак до співпраці, до інвестицій в АПК. Це ще й актуально, адже наша область – аграрна і влада краю зацікавлена в агровиробництві, у тому числі і в екологічно чистому, який пропагували під час спілкування закордонні гості.

Також обласні посадовці сказали, що область має зручне географічне розташування, давні традиції землеробства та тваринництва. Добрі показними демонструє і переробна галузь області.

Під час зустрічі було зазначено, що на Тернопіллі удвічі зріс вал зерна, аграрії поліпшили показники врожайності сільгоспкультур, закладено великий тепличний комплекс у Заліщиках, висаджено чимало нових садів. Область має культурні та туристичні традиції, які також заплановано продемонструвати гостям-аграріям з-за кордону.

Представники делегації групи фермерів “Лєєрсков-Агріконсалт” з Данії, маючи на меті ознайомитися з роботою сільськогосподарської галузі, обговорили можливість реалізації спільних проектів з вирощування органічно чистої продукції рослинництва та переробки молока. Спочатку слово мав керівник делегації, міжнародний радник фірми “Лєєрсков-Агріконсалт” Сорен Лєєрсков, а згодом фермери з Данії задавали численні запитанняпредставникам української сторони. Зокрема, їх цікавило, коли у державі знімуть мораторій на продаж землі, скільки нині вартує оренда паю у селян, яку частку усільгоспвиробництві України і, зокрема, області займає екологічно чисте землеробство і тваринництво.

Потім фермери з Данії протягом кількох днів ознайомлюватимуться з роботою ТОВ «Бучачхлібпром» (керівник П.І.Гадз), ПАП «Агропродсервіс» (І.А.Чайківський), Тернопільського молокозаводу (В.В.Ковальчук), фермерських господарств «Лінденванг» у с.Гайворонка Теребовлянського району (Б.О.Вовк), «Жива земля» у с.Потутори Бережанського району (І.Є.Бойко) та «АУСА» у с.Куряни Бережанського району (С.Б.Тригобюк). А також побувають у туристично привабливих місцях краю.

Коментарі вимкнені.