На Тернопільщині від отруєння блідою поганкою помер хлопчик

Смерть 12-річного хлопчика після куштування грибів стала гірким уроком не тільки для дітей, а й для дорослих жителів села Сапанів на Кременеччині. Дитини не стало минулого тижня.

Випадок трапився у вихідні. Спершу лікували дитину в районній лікарні, потім госпіталізували в Тернопільську обласну дитячу лікарню з діагнозом «Харчове отруєння. Підозра на отруєння грибами». Звідти на лікування дитину відправили до столиці, адже їй гіршало. За інформацією сільради, хлопчик скуштував сирого гриба. Щодо причин вживання ним сирих грибів ходили різні чутки.

– Ми не знаємо, якого гриба з’їв Степан, – говорили після інциденту у Сапанівській сільраді. – Єдине, що відомо, що дитина куштувала сирий гриб. Чому, не відомо. Можливо, він посперечався з хлопцями. Адже саме вік такий.

За життя хлопчика, кажуть односельці, лікарі боролись тривалий час. Коштами на лікування допомагали знайомі, родичі. Однак усі зусилля виявились марними. 17 вересня життя хлопчика обірвалось.

– Кажуть, що ще у обласній лікарні говорили, що отруївся він блідою поганкою, – розповідає секретар сільради. – А після отруєння таким грибом – важкі наслідки. Поганку, кажуть, сплутав із сироїжками, яких дві з’їв до того. Втім, як воно було, знають одиниці.

Степан ріс, кажуть у селі, у багатодітній благополучній родині. Тож говорити про недогляд не доводиться, адже батьки добре дбають про свою родину. Про них, як і про самого хлопчика, відгукуються якнайкраще.

– Всі ми дуже сумуємо за Степаном, – каже завуч школи Валерія Широкова. – Не віриться, що уже дев’ять днів пройшло. Степан був гарною дитиною, хорошим спортсменом. На нього покладались великі надії. Той випадок став гірким уроком для всіх. Змушує усіх ще відповідальніше ставитись до того, що робиш.

Нагадаємо, отруєння блідою поганкою проявляється дуже повільно. Відтак, отруєння таким грибом є одним із найбезпечніших. За інформацією лікарів, блювота і пронос з’являються лише через 6-8 годин після вживання. А відрізнити отруєння блідою поганкою від отруєння іншими грибами – важко. Втім, при отруєнні блідою поганкою не підвищується температура.

Світлана ГРИВАС, 20 хвилин

Коментарі вимкнені.