На Тернопільщині зухвало захоплювали громадську власність

Органи прокуратури області перевірили додержання вимог законодавства під час надання та забудови земель водного фонду і рекреаційного призначення, здійснення державного контролю у цій сфері.

Виявлено непоодинокі факти самовільного захоплення земельних ділянок водного фонду, їх безгосподарське використання та забудова, порушення посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування встановленого законодавством порядку надання їх у власність або в оренду.

Так, голова Кременецької районної державної адміністрації видав розпорядження за яким землі ставків на території району передано в оренду на 20 років товариству з обмеженою відповідальністю без проведення земельних торгів.

Прокурор Заліщицького району встановив факт незаконного будівництва господарських споруд на території Червоноградського водоспаду площею 0,7 га, який віднесений до унікальної гідрологічної пам’ятки природи та є об’єктом природно-заповідного фонду.

На даний час, органи влади та місцевого самоврядування не забезпечили організацію робіт по проведенню інвентаризації земель водного фонду, відведення і перенесення меж водоохоронних зон і прибережних захисних смуг вздовж водних об’єктів, що призводить до їх хаотичної забудови та заподіяння шкоди водним об’єктам.

Додатково: у 2014 році органи прокуратури області розпочали 3 кримінальні провадження за факами порушень використання земель водного фонду, задоволено 3 позови у цій сфері, загальною вартістю 200 тис. грн.; за результатами документів прокурорського реагування до дисциплінарної відповідальності притягнуто 19 осіб.

Коментарі вимкнені.