На території області зафіксували небезпечне інфекційне захворювання

За інформацією начальника головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області Володимира Паничева, Тернопільська область належить до території з високим ризиком інфікування правцем (показники захворюваності практично завжди перевищують середні в державі), щорічно реєструється 2-3 випадки захворювання на правець.
За матеріалами “Вікіпедії”, праве́ць (лат. Tetanus) – гостре інфекційне захворювання, що уражає нервову систему, викликає тонічні і тетанічні судоми скелетних м’язових волокон, що ведуть до асфіксії.
В 2015 році зареєстровано вже третій випадок правця на території області. Так, у квітні в Зборівському районі хворий був щеплений з порушення термінів, проте захворювання закінчилося одужанням. Другий випадок мав місце у серпні в Теребовлянському районі. Цього разу жінка взагалі не була щеплена проти правця через відмову. Відтак захворюваність закінчилася летально.
На даний час на стаціонарному лікуванні із приводу захворювання на правець перебуває жителька Монастириського району, в медичній документації на ФАПі село Гранітне дані про проведення щеплень проти правця відсутні (перебуває на лікуванні у місті Івано-Франківськ).
Причини, що спричиняють вказану захворюваність:
– зниження імунного захисту населення проти правця (з 98,3% у 2005 році до
86,8% у 2014 році);
– низький відсоток охоплення імунізацією проти правця дорослого населення (з
38,4% у 2010 році до 0,3% у 2014 р.) та дітей до 1 року (з 57,6% в 2010 році до
33,3% в 2014 році);
– недостатнє забезпечення імунобіологічними препаратами як для планової
вакцинації згідно віку, так і за епідемічними показами;
– несвоєчасне звернення за медичною допомогою при травмах.

Коментарі вимкнені.