Найбільше переселенців в області проживає у Тернополі

Майже три тисячі переселенців проживають на Тернопільщині. А точніше – 2 тисячі 601 особа, серед яких 636 дітей. А це 1560 сімей. Такі дані навели представники державних структур, які опікуються внутрішньо переміщеними особами, під час круглого столу, який зорганізував Тернопільський прес-клуб. «Два роки минуло, як Тернопільщина почала приймати переселенців, зазначила радник міністра соціальної політики з питань ВПО у Тернопільській області Ірина Жигунова. – Спочатку це були кримчани, а згодом – жителі Донбасу, де розпочалися бойові дії. На щастя, нам вдалося усіх гідно прийняти, розмістити, забезпечити усім необхідним. Тішуся, що самі переселенці починають активно адаптуватися, спілкуватися між собою. І свідченням цього є створення першої на теренах області громадської організації переселенців».

Одразу з часу прибуття на Тернопільщину перших переселенців в області був створений обласний міжвідомчий штаб, який діє і донині, адже люди зі Сходу прибувають і тепер, розповів начальник відділу організаційних заходів цивільного захисту управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області Ігор Греса. «Усі прибулі одразу розміщувалися чи то у приватному секторі, чи то у готелях, – каже пан Ігор. – Для переселенців створені усі умови, вирішено не тільки побутові умови. Так, 66 діток внутрішньо переміщених осіб влаштовані у дитячі садочки, 287 навчається у школах. У ПТУ – 11 осіб, а у вишах – 60».

За словами начальника управління соціальних гарантій департаменту соціального захисту населення ОДА Олега Воронки, усі потребуючі переселенці отримують адресну допомогу. «За три місяці цього року на ці потреби виділено понад 2 мільйони гривень. Допомогу отримують 758 сімей», – наголосив пан Олег.

Опікуються цією категорією українців, які змушені були залишити власні оселі, і обласна організація Товариства Червоного Хреста України. «Наше завдання як громадської організації – допомагати органам державної влади у подоланні гуманітарних проблем, – наголосила голова організації Олександра Бригадир. – За цей час ми надали допомоги вимушеним переселенцям на понад 500 тисяч гривень. Це і одяг, і взуття, і товари першої необхідності, і медикаменти, і продуктові набори. Проводимо для пересенців й екскурсії містом та областю».

Найбільше переселенців в області проживає у Тернополі – близько тисячі.

Коментарі вимкнені.