Діти крали продукти, щоб не голодувати

Підволочиські міліціонери порушили кримінальну справу проти 15-річного жителя села Токи, а його 13-річну сестричку тепер вже не виховуватимуть, а перевиховуватимуть в інтернаті, де вона вчиться. Дівчинка не досягла віку, аби нести кримінальну відповідальність за злочин, який вчинила разом з братом.
Серце стискається від болю, коли дивишся на цих дітей, – зізнаються самі правоохоронці. Бо ж не з доброго життя ці соціальні сироти пішли на протиправне. Тільки уявити: 15-річний хлопчина та 13-річна дівчинка замінили батька й матір своїм п’ятьом молодшим братам та сестричкам.
Як розповів заступник начальника Підволочиського райвідділу з громадської безпеки Владислав Булко, у родині, де семеро дітей, батько заглядає у чарку, а мати-зозуля покинула їх, перебравшись у сусіднє село до співжителя. У помешканні, де існує ця родина, бо життям таке бідування важко назвати, холодно і голодно. Найменшому малюку лише два роки. От, щоб молодші не скиглили від голоду, двоє старших пішли красти.
Наприкінці січня до місцевих міліціонерів звернулася приватний підприємець з села Токи і повідомила, що хтось, відігнувши металевий лист, проник у складське приміщення й поцупив звідти продукти харчування. Підприємець також повідомила, що потерпає від крадіїв не вперше.
Злодіїв довго шукати не довелося. Міліціонери одразу встановили, що причетні до злочинів місцеві дітлахи. Правоохонці, відвідуючи раніше цю родину, били тривогу щодо виховання неповнолітніх. От тільки батькам все було байдуже.
Зі слів підозрюваного 15-річ-ного хлопця, влітку він ходив красти без сестри, взяв собі в помічники сусідського хлопчину, такого ж обділеного батьківською турботою та любов’ю, як і сам. А от взимку разом з братом на злочин пішла сестра. Діти взяли санчата, якийсь мішок і полізли до складського приміщення сільської крамниці. Брали те, що можна їсти – крупу, солодощі, пляшки з газованою водою.
Обоє дітей, як з’ясували міліціонери, виховуються в інтернаті, але часу на навчання у них практично немає, бо змушені опікуватися молодшими братами та сестрами. Батько вихованням дітей переймається менше, аніж пошуками оковитої, а матір, якщо цим словом можна її назвати, покинула напризволяще сімох кровинок і повіялася у пошуках нового щастя.
Закон, на жаль, не знає винятків. Порушив – відповідай. Проти 15-річного хлопчини та його спільника-однолітка порушено кримінальну справу за вчинення крадіжки. А от найсуворішим має бути покарання для батьків, чия безвідповідальність скалічила дитячі життя

Коментарі вимкнені.