Єдину російську школу на Тернопільщині не закриють

Російську школу в Тернополі закривати не планують. Про це DT.UA заявила директор загальноосвітньої школи №4 Тернополя Наталія Левенець.

Таким чином вона прокоментувала інформацію народного депутата від Партії регіонів Юрія Мірошниченка, озвучену у програмі «Шустер.Live» у п’ятницю, 11 лютого, коли йшлося про оптимізацію (скорочення) мережі загальноосвітніх шкіл у Донецьку та області: „До нас надходять тривожні сигнали про можливість закриття школи з російськими класами у Тернополі…“.

„Я вперше чую про такі плани міських чиновників. У нашій школі навчається понад 800 учнів. Із трьох паралельних класів – два російські, а один – український із вивченням російської мови. Це така єдина школа в Тернополі та області. І ніколи й ніде не виникало питання про її оптимізацію…“, — висловила здивування Наталія Левенець.

„Дуже прикро, що в освітню сферу втручається політика, — каже начальник управління освіти та науки Тернопільської міськради Ольга Похиляк. – Ми не обговорювали й не обговорюємо можливості оптимізації мережі шкіл у місті“.

«Освіта належить до делегованих органам місцевого самоврядування державних повноважень. Проте держава щороку не підкріплює їх фінансовими ресурсами. У міському бюджеті на цей рік видатки на енергоносії будуть забезпечені в повному обсязі, а ось на зарплату бракуватиме 14-15 мільйонів гривень. Нам нічого не залишається, як об’єднувати класи, де мало учнів, гуртки. Але в жодному випадку не йдеться про ліквідацію хоча б однієї із шкіл Тернополя», — заявила Ольга Похиляк.

Коментарі вимкнені.