Подробиці жахливого вбивства на Тернопільщині

72-річна пенсіонерка не лише ретельно спланувала вбивство чоловікового сина, а й, здавалося б, до деталей продумала власне алібі. Та правоохоронці змогли зібрати докази причетності жительки села Горошова Борщівського району до вбивства 48-річного пасинка та гарячими слідами затримати виконавців жорсткого злочину.
Як розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника Борщівського райвідділу внутрішніх справ Дмитро Закришка, до них надійшло повідомлення від сільського голови про те, що на подвір’ї приватного господарства знайдено мертвим місцевого жителя. Слідчо-оперативна група одразу виїхала на місце події. Закривавлене тіло загиблого, замотане в поліетиленову плівку, міліціонери знайшли на розі будинку. Було зрозуміло – чоловіка перед смертю били, бо все обличчя було вкрите синцями і заюшене кров’ю. Що смерть була насильницькою, підтвердили висновки судово-медичної експертизи: ушкодження печінки, селезінки, легенів, зламані шістнадцять ребер – нещасного не просто били, а робили це з особливою жорстокістю.
Поведінка мачухи загиблого одразу викликала підозру. Під вікнами кімнати, де спала жінка, вбивали її пасинка, а вона твердила, що нічого не чула і не знає. Більше того, пенсіонерка пробувала нав’язати свою версію, мовляв, зловживав чоловік спиртним, тож такого фіналу варто було очікувати.
Міліціонери ретельно взялися працювати над розкриттям злочину. Керував оперативно-розшуковими заходами заступник начальника обласного управління внутрішніх справ Валерій Загородній. Зі слів полковника міліції, згодом стало відомо – основною причиною, що стала смертним вироком для 48-річного селянина, стали майнові претензії мачухи. 72-річна  підозрювана жінка за будь-яку ціну прагнула стати єдиною власницею майна, яке мало перейти їй від 81-річного чоловіка. Як розповідають односельці, немічного пенсіонера благовірна ніби-то постійно поїла оковитою, будучи впевнена, що тому залишилося недовго жити. А от як позбутися ще одного претендента на майно – пасинка – питання стояло гостро.

Голова села Горошової Володимир Левко розповідає, що пенсіонерка не раз намагалася оформити договір дарування будинку на себе. Але їй зробити цього не дозволяла сільська рада. Адже син також мав законні права на частину помешкання. «Скільки разів мені доводилося втручатися в конфлікти цієї родини, скільки просив дійти мирової згоди у цьому питанні. Та жінка ніяк не хотіла ділити будинок з пасинком. Постійні конфлікти, скандали. Особливо, коли на зимовий період чоловік намагався перейти жити до будинку, бо в теплу пору він облаштував собі на подвір’ї тимчасове помешкання».
Оперативники обласного управління карного розшуку з’ясували, задум позбутися небажаного спадкоємця у пенсіонерки виник давно. Тому жінка стала шукати серед односельчан виконавців своїх лихих планів. Є інформація, що пропонувала селянка вигідно заробити одному чоловікові, проте той відмовився. Тоді звернулася до раніше судимого за нанесення тілесних ушкоджень сусіда. В момент, коли жінка з пропозицією прийшла на обійстя 23-річного молодика, в цей час у нього гостювали двоє заробітчан (жителі села Горошової займаються вирощуванням овочів, тому часто до них наймаються на роботу приїжджі). Як не дивно, але сусід разом з товаришами – 34-річним жителем Турильче Борщівського району та 33-річним уродженцем Хмельниччини на пропозицію пенсіонерки пристали. Навіть 500 гривень завдатку з обіцяних двох тисяч взяли.
Згодом, коли виконавців злочину затримали міліціонери, вони божилися, що не мали наміру вбивати жертву. Лише планували добряче побити. Про це навіть попередили замовницю. Жінка, розуміючи, що її алібі рушиться, і вдіяти уже нічого не в силі, теж говорить, що не просила вбивати, а лише побити. Але про що б не домовлялася мачуха з молодиками – уже не важливо. Вражає жорстокість молодих людей і цинізм пенсіонерки. Адже, як встановили міліціонери, після розправи над чоловіком, виконавці постукали у вікно до мачухи і та, перевіривши чи «якісно» виконана робота, додала зловмисникам ще п’ятсот гривень. Решту обіцяла додати згодом.
Та час розплати настав для самих зловмисників. Міліціонери за добу не лише встановили усі обставини вчинення жорстокого злочину, а й затримали замовницю та виконавців. Усім підозрюваним допоки кваліфікують статтю 121 Кримінального кодексу України – нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого. Проте, найімовірніше, обвинувачення буде перекваліфіковане. І на лаву підсудних злочинний квартет сяде за жорстоке вбивство, – повідомляє прес-служба УМВСУ в Тернопільській області.

 

Коментарі вимкнені.