Понад 18 тисяч 300 мешканців Тернопільщини уже провакциновані від грипу

Понад 18 тисяч 300 мешканців Тернопільщини уже провакциновані від грипу. Це дуже високий показник, каже головний державний санітарний лікар області Степан Дністрян. За його словами, щепитися людей змусив страх перед хворобою, оскільки рік тому Тернопільщиною пройшлась епідемія так званого «свинячого» грипу, – повідомляє ІНТБ.

Степан Дністрян: «По тих спостереженнях, які ми проводимо багато років, захворюваність у нас реєструється кожний другий рік. Враховуючи те, що епідемія була у 2009 році, то якщо і буде підйом захворюваності в кінці лютого, то він буде незначним».

В усьому цивілізованому світі діють різноманітні програми вакцинації населення, розповідає головний санітарний лікар області. Однак в Україні більшість людей проти щеплень. Як приклад, він наводить епідемію дифтерії на початку 1990-х років, коли внаслідок антивакцинальної кампанії від цієї недуги померло багато дітей.

Степан Дністрян: «У довакцинальний період в Україні на дифтерію щорічно хворіло 80 тисяч дітей, 50% з них помирало. Коли ми розпочали щепити проти дифтерії, то захворюваність знизилась у 350 разів. Щеплення проти кору знизило захворюваність також у 350 разів, вакцинування проти кашлюку – в 51 раз».

Сьогодні в Україні є ризик поширення вірусних хвороб. Причина не лише в безпечності людей, але й у недостатньому фінансування. При необхідних 16 мільйонів гривень держава на щеплення виділила тільки 6,5 мільйонів. 2 мільйони можуть назбирати з обласного та районних бюджетів, – повідомив Степан Дністрян.

Коментарі вимкнені.