Щепановський навіть головбуху нав’язав 410 тисяч доларів кредиту?!

Судові засідання проти фірми «Будівельник» та її керівників –  засновника Зеновія Щепановського та головного бухгалтера Євгена Марценюка вже набили оскомину та перетворились на такий собі серіал. Адже останнім часом обдурені пайовики та свідки регулярно зустрічаються зі своїми візаві якщо не у Тернопільському міськрайонному, то в обласному Господарському судах. Або у двох одразу (щодо останнього, то у Господарський обвинувачених не доставляють, та й відповідачем там виступає лише Зеновій Васильович своїм нажитим непосильною працею майном).

Отож 30 березня у міськрайонному суді із 27 томів кримінальної справи вже вивчено вісім. На початках одна з пайовичок наївно поцікавилась у добродія Щепановського, як він міг, хоч і недовго, виконувати обов’язки заступника міністра, якщо не розуміється у фінансових справах? По-друге, чи не за кошти пайовиків горе-підприємець організовував свої передвиборчі кампанії? У відповідь «заслужений будівельник України» лише зазначив, що вже пояснив на попередньому засіданні і більше нічого не коментуватиме.

Та найцікавіше відбулось наприкінці. Як ми вже повідомляли, головний бухгалтер «Будівельника» спочатку категорично відмовився давати свідчення, однак почув, як його шеф зробив з нього цапа відбувала, хоча і стисло, але більш переконливо та аргументовано розповів про фінансову діяльність підприємства.

30-го ж числа він надав головуючому судді копії кредитного договору, укладеного ним під тиском Щепановського 8 грудня 2006 року з однією із тернопільських банківських філій. Термін дії кредиту закінчується у 2013-му. Відповідно до угоди, Євген Марценюк ніби отримав банківську позику у розмірі 410 тис. доларів. Насправді кошти витратили на порятунок «Будівельинка». Більше того, банк вже через суд довів, що Марценюк таки винен фінансовій установі понад 2 млн. 300 тис. грн. плюс майже 2 тис. грн. суду за несплачене мито.

Не менш активно розвиваються справи у Господарському суді. Отже, 3 квітня, коли готувався номер до друку, у редакцію зателефонували члени кооперативу «Олімпія», пайовики з вул. Довженка (блок «Б»). Саме на той день було призначено розгляд їхньої заяви щодо включення у Реєстр кредиторів фірми «Будівельник». Річ у тім, пояснила голова кооперативу Галина Теличко, що їхню будівельно-технічну судову експертизу суд не визнає. Тим часом, їхні сусіди, кооператив блоку «А», вже включено до Реєстру кредиторів, незважаючи на відсутність потрібних документів, у тому числі й експертиз. Більше того, суд їм навіть віддав спільну із блоком «А» електропідстанцію плюс визнав борг «Будівельника» більш ніж на 8 млн. грн.

– У блоку «А» всі будівельні роботи виконано, тим часом у нас під’їзд збудовано лише до 6-го поверху і, за даними будівельно-технічної експертизи, розбіжність у задокументованих і фактичних витратах на будівельні роботи та матеріали становить понад 13 млн. 640 тис. грн., – підкреслила Галина Теличко.

Відтак можна прогнозувати, що господарсько-фінансові суперечки Щепановського ще будуть розглядати вищі судові інстанції. Далі буде…

Олена Густенко, Номер один

Коментарі вимкнені.